AK PARTİ’DE İL BAŞKANLARI İSTİFAYA DEVAM EDİYOR

AK PARTİ’DE 3. İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ

AK Parti’de bir il başkanı daha istifa etti

31 Mart Pazar günü gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından AK Parti’de ilk istifa İzmir’den gelmişti. İzmir İl Başkanı Aydın Şengül görevinden istifa etmişti. Daha sonra ise Karaman İl Başkanı Mehmet Er görevinden istifa ettiğini duyurmuştu. Üçüncü il başkanı istifası da Çankırı’dan geldi. AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Yaptığı basın açıklamasında İl başkanlığı görevi süresinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dava arkadaşı olmanın onurunu, gururunu ve şerefini taşıdığını belirten Kaman, “31 Mart seçimlerinde 11 ilçe belediye başkanlığının 8’ini, 3 belde başkanlığının tamamını, 27 il genel meclis üyeliğinden 18’inin kazanılmasında etkili bir il yönetim kuruluna başkanlık yapmaktan gurur duymaktayım. Görev almaya başladığım ilk gün nasılsa bugün de partime, davama, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sadakatimin, bağlılığımın ve bu dava uğruna yaptığımız fedakarlıkların sorgulanması hakkını hiç kimsede görmüyorum” ifadelerini kullandı.

Davalarının nöbet değişimleriyle bugüne kadar geldiğini, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğine işaret eden Kaman, “Ben de bu nöbet değişimlerinin bir neferi olarak dün itibarıyla görevimden istifa etmiş bulunuyorum. Doğruya ‘doğru’, yanlışa ‘yanlış’ dediğimizde bizleri yanlış anlayarak kırılan, incinen tüm hemşehrilerimizden helallik isterken, bundan sonra da hiçbir şekilde doğruya ‘doğru’, yanlışa ‘yanlış’ demekten vazgeçmeyeceğimi belirtmek isterim” dedi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 5 = 5