5166 öğrenci Üniversite sınavında ter dökecek

Gölcük Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert hafta sonu yapılacak olan Yüksek öğretime Giriş sınavları öncesinde öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

27-28 Haziran 2020 tarihlerinde ülke genelinde yapılacak Yükseköğretime Giriş Sınavına ilçemizde, 19 sınav merkezinde 1439’u son sınıf öğrencisi olmak üzere mezunlar ile birlikte toplam 5166  aday katılacaktır.

Gölcük Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert gönderdiği sınav mesajında şunları dile getirdi Mert “2020-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. 2020-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) için adaylar saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Sınava geç kalmamanız hususunda gerekli özeni göstereceğinize yürekten inanıyorum.

Sevgili Gençler,

Yoğun bir çalışma temposu ve özellikle 2. Dönem salgın nedeniyle uzaktan eğitim sürecinden sonra Üniversiteye giriş sınavına gireceksiniz. Bu sınav geleceğimizin teminatı siz değerli gençlerimiz ve aileleriniz için çok önemlidir, ancak başarının salt göstergesi değildir. Her sınav hayatta farklı kapılar açarken aynı zamanda yeni imkânlar da sunmaktadır. Biliyorum ki sizler sınava hazırlanmak için elinizden gelenin en iyisini yaptınız. Sınava girerken kendinize güvenmeniz arzuladığınız başarıya ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu sınavda başarılı olmanız hiç kuşkusuz hem sizler hem de ülkemiz için çok değerli kazanç olacaktır. Sizler, aileleriniz ve öğretmenleriniz bu sınav için çok büyük çaba sarf ettiniz, ter döktünüz.  Üniversiteye ilk adımı atmak için vereceğiniz bu sınavın heyecanını sizlerle birlikte ben de paylaşıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Milletimize, Ülkemize önemli hizmetler vereceğine inandığımız siz gençlerimize, gireceğiniz bu sınavda başarı ve zihin açıklığı temenni ediyor ve arzu ettiğiniz başarıyı yakalamanızı diliyorum” dedi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

3 + = 6