319 ESNAF PANDEMİ KREDİSİ KULLANDI “ÖDEMELER BAŞLANIYOR”

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Musa Mısırlıoğlu, 2020 yılının ilk altı aylık zaman dilim içerisinde ilçemizdeki esnaflara verilen krediler hakkında açıklamalarda bulundu.

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Musa Mısırlıoğlu, 2020 yılının ilk altı aylık dönemi içerisinde ilçemizde kaç esnafa ne kadar kredi verildiğine yönelik olarak bazı açıklamalarda bulundu.

TEMMUZDA ÖDEMELER BAŞLADI

Esnaflar Borçlarının ertelenmesi için dilekçe getirmeliler Başkan Mısırlıoğlu, konu hakkında yaptığı açıklamada ilk olarak pandemi sürecine değindi ve “Koronavirüs ile mücadelenin olduğu ilk dönemlerde, esnaflarımızın borçları Nisan, Mayıs ve Haziran ayları için ertelenmişti. Böylelikle esnaflarımızın bu süreçten olumsuz etkilenmemesi amaçlanmıştı. Ertelenen borçların ödenmesine Temmuz ayı itibariyle başlandı. Bizler, kooperatif olarak esnaflarımıza bir hatırlatmada bulunmak istiyoruz. Borçlarının ertelenmesini isteyen esnaflarımızın dilekçelerini getirmesi gerekiyor. Bu anlamda, dilekçesini henüz getirmemiş esnaflarımızın dilekçelerini getirmelerini bekliyoruz.

TOPLAM 8 MİLYON KREDİ KULLANDI

Yine kooperatifimiz, her dönemde olduğu gibi esnaflarımıza destek olmaya devam ediyor. Kooperatif olarak kredi talebinde bulunan esnaflarımızın bu taleplerine karşılık vermeye her zaman için gayret ediyoruz. Biz her zaman için esnafımızın yanındayız. 7 milyon 975 bin TL kredi kullanıldı 1 Ocak 2020 tarihinden 30 Haziran 2020 tarihine kadar 360 esnafımız, toplamda 8 milyon tutarında bir kredi kullandı.

319 ESNAF PANDEMİ KREDİSİ KULLANDI

25 bin Türk Lirası tutarındaki pandemi kredisine esnaflarımızın talepleri olmuştu. Kredi kullanan 360 kişiden 319’u, pandemi kredisini kullandı. Bazı esnaflarımız 25 bin TL kredi kullanırken bazı esnaflarımız 10 bin TL, 12 bin TL gibi tutarlarda da bu krediden faydalandı. Söz konusu 319 esnafımızın kullanmış olduğu pandemi kredisi tutarı da 7 milyon 975 bin TL oldu. Esnaflarımıza bu dönemde de destek olabildiysek ne mutlu bizlere” şeklinde konuştu.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 1 = 1