Yeni bir parti de CHP’den çıkıyor

 

Öztürk Yılmaz, 22 Eylül’de Ankara’da düzenleyecekleri toplantı ile partileşme sürecini açıklayacak.

CHP’den ihraç edildikten sonra, yeni bir siyasi parti kurma çalışmaları başlatan Ardahan bağımsız milletvekili Öztürk Yılmaz, Eylül ayı sonunda partileşme sürecini açıklayacağını ifade etti. Öztürk Yılmaz, 22 Eylül’de Ankara’da düzenleyecekleri toplantı ile, merkezin sağında veya solunda değil, 82 milyonu kucaklayacak, tam merkezde yer alacak olan oluşumun partileşme sürecini açıklayacak. Öztürk Yılmaz; “Türkiye’de A’dan Z’ye değişim şart. Bunu yapabilen insanlar Türkiye’yi yönetebilir. Bir binada yangın düşünün siz bir odayı kurtarmaya çalışıyorsunuz. Biz bunu yapmayacağız. Şu anda siyasi partiler aynılaşmış. Hiçbirinin diğerinden bir farkı kalmamış” dedi.

Çalışmalarını yürüttüğü yeni parti için, “Merkezde bir oluşum hareketi olarak ortaya çıktık. Üzerinde çalıştığımız merkezin sağı solu değil, bizzat merkezin tam göbeğinde bir oluşum. Biz bir siyasi partinin kopyasını yapmıyoruz. Herhangi bir partinin de karşısında değiliz. Biz 82 milyonun bütün farklılıklarını bilerek ve o farlılıkları bir zenginlik kabul ederek, o zenginliğin üzerine bir Türkiye inşa edeceğimiz bir vizyona sahibiz” dedi.

Öztürk Yılmaz Musul Başkonsolosu iken, 11 Haziran 2014 tarihinde IŞİD’in baskını sonrası 43 kişiyle birlikte 101 gün boyunca alıkonulmuştu. Yılmaz 20 Eylül 2014 tarihinde 43 personeli ile birlikte serbest bırakılmıştı. Öztürk Yılmaz’ı dönemin başbakanı, şimdi ise yeni parti hazırlığındaki Ahmet Davutoğlu karşılamış ve alnından öpmüştü. Öztürk Yılmaz 1 Kasım 2015 tarihinde CHP’den milletvekili olmuş, 20 Kasım 2018’de de CHP’den ihraç edilmişti.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)