YASİN ALP; ‘İL BAŞKANLIĞI, AHLAKİ OLMAYAN BİR HAREKETE İMZA ATMIŞTIR’

Yeniden Refah Partisi’nde Gölcük Meclis Üyesi aday listesinde ilk sıraya yazılan ancak il teşkilatının hazırladığı ve seçim kurulunun kabul ettiği ikinci listede yer almayan SKM başkanı Yasin Alp, Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanlığı ‘kişisel,hırs ve ihtiraslarını karıştırarak,davamıza gölge düşürmüştür’ dedi. Ve ekledi; belediye meclis üyesi adaylığımız son bulmuştur. Biz Tüm bunlara rağmen teşkilatımıza  hizmet  etmeye devam edeceğiz.’ İfadelerini kullandı.

LİSTEDE Kİ İSİMLER DEĞİŞTİRİLDİ

Yeniden refah Partisi’nde Kocaeli’nin, 2 ilçesinde krizi yaşandı. YRP Gölcük Belediye Başkan Adayı Ahmet Eren ve ilçe yönetiminin oluşturduğu liste teslim edildiği halde listede değişiklik yapıldı. Kocaeli İl Başkanı Ali Taştan ve İl teşkilatı seçim kuruluna farklı bir liste teslim etti. 1. sıraya yazılan Yasin Alp, teslim edilen listede yer almadı. İki listenin değerlendirilmesi yapılacak ve karar açıklanacaktı.

İLÇEDE HAZIRLANAN LİSTE GEÇERSİZ SAYILDI

Gölcük’te liste krizi, yine krizli bir şwkilde sona erdi. İl Seçim Kurulu YRP’nin Gölcük’te verdiği iki farklı meclis üyesi aday listesini ve yetki belgelerini değerlendirdi. Kocaeli İSK, il teşkilatının gönderdiği listeyi geçerli saydı.

BAŞİSKELE’DE LİSTE KRİZİ İSTİFA GETİRMİŞTİ

Gölcük’te yaşanan bu olayın benzerinin Başiskele’de de yaşandı. Hatta Başiskele Yeniden Refah Partisi gençlik kolları başkanı görevinden istifa etti. Liste  krizi, Başiskele’de istifa getirirken, Gölcük’te de aynı liste krizi Yasin Alp’i kırdı ama Alp, teşkilatımıza  hizmet  etmeye devam edeceğiz açıklamalarıyla partisinin yanında duracağını beyan ederken Yeniden Refah Partisi İl Başkanlığını ise açık ve sert bir dille eleştirdi.

YASİN ALP ELEŞTİRDİ AMA DAVASINDAN VAZGEÇMEDİ

Kararın ardından ilk tepkilerden biri YRP Gölcük SKM Başkanı Yasin Alp’ten geldi. İşte o açıklama;

Kamuoyuna duyurulur.

Uzun zamandır Yeniden Refah partisinin Kocaeli teşkilatlarında görev yapmaktayım. Şu anda Gölcük Skm başkanlığını yürütmekteyim. Gölcük ilçe teşkilatının mensuplarının,ilçe başkanımızın ve Belediye başkan adayımızın teveccühleri ile Gölcük belediye meclis üyeliği 1. Sıra adaylığına Uygun görülmüştüm, resmi olarakta ilçe başkanımız benim 1.sıra olduğum listeyi vermişti. Adaylığımızda, çalışmalarımızda Gölcük halkı tarafından takdir ile karşılanıyordu.Tüm bunlara rağmen il başkanlığımız kişisel,hırs ve ihtiraslarını karıştırarak,davamıza gölge düşürerek,ilçe teşkilatının,iradesini yok sayarak,liste üstüne liste vererek partimizi kamuoyuna küçük düşürecek ahlaki olmayan bir harekete imza atmıştır, şahsımla birlikte partide emeği olan teşkilatın iradesi ile sıralamaya giren birçok kişide listeden çıkarılmıştır. Bu nedenle belediye meclis üyesi adaylığımız son bulmuştur. Biz Tüm bunlara rağmen teşkilatımıza  hizmet  etmeye devam edeceğiz.

Yasin Alp

Yeniden REFAH partisi

Gölcük Skm başkanı

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)