Uz’dan CHP’ye ziyaret

toyajans

Yerel seçimlere Bağımsız Belediye Meclis Üyesi adayı olarak katılacak Umutcan Uz, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Fikret Gürel ve Yönetimini ziyaret etti. Uz, siyasette gençlerin daha aktif rol alması gerektiğinin vurgusunu yaptı.

 Gürel, ‘Gençlerimize sahip çıkmalıyız’

Önümüzdeki günlerde Belediye Meclis Üyesi Adaylığı’na bağımsız olarak başvuruda bulunacak Umutcan Uz, CHP Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel ve Yönetimini ziyaret etti. Uz gerçekleştirdiği ziyarette gençlerin siyaset sahnesinde daha aktif rol alması gerektiğini dile getirdi. Uz, yaptığı konuşmada şunları söyledi: ‘Öncelikle bugün ziyaret isteğimizi kırmadığınızdan ötürü siz değerli büyüklerime teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi benim ilk siyasete atıldığım parti. Bu yüzden ziyaretlerimin ilkini CHP Gölcük İlçe Örgütüne gerçekleştiriyorum. Bu ziyaretimden sonra bütün partileri ziyaret edeceğim. Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum. Siyaset benim için çok değerli bir mecra. Belki Gölcük’te siyaset ilçe başkanlığı görevini yapmış en genç başkanım. Türkiye’de de ancak 5-6 siyasetçi var. Ben siyaseti çok seviyorum. Yaşım ne kadar genç olsa da siyaset mecrasında görev alıp, ülkeme, ilime ve ilçeme katkıda bulunacağım. 31 Mart Yerel Seçimlerinde bağımsız olarak belediye meclis üyeliğine adaylığımı koyup, yoluma devam edeceğim. Ulaşabildiğim kadar halkımıza ulaşacağım. Hedefime ulaşmak için çok çalışacağım. Bu konuda genç kardeşlerimiz de siyasette aktif rol almalı, görevden kaçmamalıdır. Ülkemizi artık gençler yönetmeli. Biz gençler büyüklerimizin tecrübelerinden yararlanıp, çalışmalarımızı yapmalıyız. Bu akşam düşüncelerimi anlatmama izin verdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum’ dedi.

Gürel, ‘Gençler siyasette yer almalı’

CHP Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel, “Öncelikle Umutcan kardeşimizin ziyareti bizleri çok mutlu etti. Kendisine ziyaretinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Özellikle gençlerin siyasette aktif rol olması konusunda biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak sonuna kadar desteklemekteyiz. Umutcan kardeşime çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. Gençler siyasette ne kadar çok yer alırsa ülkemiz o derece güzel yerlere gelecektir” dedi.

error
Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 27 = 36