Ünlü “Siyasi Şov Yapmıyoruz”

Cumhur İttifakı’nın ortağı olan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Aydın Ünlü ve beraberindeki heyet, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla, ilimizde sürdürdüğü “Muhtarlarla Ziyaret” kapsamında, dün Gölcük’e gelerek Gölcüklü Muhtarlar ile buluştu, hem de Muhtarlar için yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdiler. İl Başkanı Ünlü, muhtarların önemine dikkat çekerek, “Muhtarlar Devşletin Sıcak Yüzüdür” dedi.

MHP İl Teşkilatı “Muhtarlar Ziyareti” kapsamında, dün sabah Gölcüklü muhtarları ziyaret ederek, muhtarların sorunlarını dinledi. Anıtpark’ta  bulunan Madlen +Plus Cafe’de gerçekleşen buluşmaya, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün yanı sıra, MHP İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Çakıroğlu, MHP Gölcük İlçe Başkanı Bilal Çakır, MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Ozantürk, MHP Gölcük Belediye Meclis Üyesi, Savaş Toprak ve il yöneticileri eşlik ederken, Muhtarları da, Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral temsil etti. Muhtarların büyük bir ilgi gösterdiği toplantının açılış konuşmasını, MHP ilçe Başkanı Çakır yaptı. Başkan Çakır, Gölcüklü muhtarlara katılımlarından dolayı teşekkür ederek, toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum diyerek, sözü Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral bıraktı.

Başkan Saral, öncelikle bu toplantıyı tertip eden, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve ekibine teşekkür ederek, “Gerçeği söylemek gerekirse, Gölcük’ün sorunlarını en bilen insanlar bizleriz. Çünkü, her muhtar arkadaşım, bağlı bulunduğu mahallede, halkla iç içe. Neden derseniz, insan eşiyle tartıyor, muhtarın kapısını açılıyor, elektriği, suyu, doğalgazı kesiliyor, muhtarın kapısına dayanıyor. Bu yüzden işimiz gerçekten çok zor. Bizim sorunlarımız yok mu, tabiiki de var. Ama biz her zaman vatandaşın sorununu, kendi sorunlarımızdan üstün görüyoruz. Bu vesile ile projeleri ve katkılarıyla bize destek veren, MHP Genel Merkezi’ne ve MHP İl Teşkilatına, tüm muhtar arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, konuşmasına MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin selamını ileterek başladığı konuşmasında şu konulara yer verdi: “MHP İl Teşkilatı olarak, ‘Muhtarlarla Ziyaret’ kapsamında, bugün 4’üncü buluşmamızı siz Gölcüklü Muhtarlar ile gerçekleştiriyoruz. Muhtarlara belediye ve kaymakamlık etkinliklerinde protokolde mutlaka yer verilmelidir. Belediye başkanları mahallelerdeki problemlerde mahalle başkanlarını değil, mahalle muhtarlarını muhatap almalıdır. Muhtarlara belediye tarafından ofis ve mutlaka bir yardımcı personel vermelidir. Bir muhtar görevini yapıyorsa, siyasi görüşü bizi ilgilendirmiyor. Onun da telefonu açılmalı ve problemi çözülmeli. Belediye başkanı, muhtarı muhatap almalı. Bu, bizim toplantılarımızın ana konusudur. Tabii ki muhtarlarımızın problemleri vardır. Kendi bölgeniz ilgili çözülmesini istediğiniz, problemleri belediye başkanlarına, kaymakamlara ve valimize iletilmesi için dinleyeceğiz. Çünkü muhtarlar devletin sıcak yüzüdür. Uyuşturucu ile mücadelede muhtarın fikri alınmıyorsa, o sorun çözüme kavuşmaz. Bu duygu ve düşünceler ile Programımıza katılım gösteren tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.”

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün konuşmasından sonra, MHP’li yöneticiler tarafından muhtarlara, sorunları yazmaları için formlar dağıtıldı. Muhtarlar mahallerindeki sorunlarını ve çözüm önerilerini formlara yazdıktan sonra, MHP’li yöneticilere teslim ettiler. Toplantı, günün anısına çektirilen, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

26 − 22 =