Türk Psikiyatri Derneği Kocaeli Şubesi’nin Yeni Başkanı Psikiyatrist Dr. Bejda PİRO oldu

Türk Psikiyatri Derneği Kocaeli Şubesi’nin seçim sonrası yeni başkanı Uzm.Dr. Bejda PİRO oldu.  Görevi eski başkan Dr. Hülya Koçyiğit Dağ’dan teslim alan Dr. Bejda PİRO, derneğimizi en iyi şekilde temsil ederek, ileri noktalara taşımak için el birliğiyle çalışacağız dedi.

 

Toplumsal farkındalığı artırmak üzere pek çok konuda var olduklarını ifade eden Türk Psikiyatri Derneği Kocaeli Başkanı Dr. Bejda PİRO,  özellikle yaşanan afetlerde, salgınlarda  toplumda oluşabilecek travmalara karşın yapılması gerekenler konusunda her daim hazır olduklarını ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla dirsek temasında olduklarını ifade etti.

 

Psikiyatrist Dr. Bejda PİRO kimdir?

 

2017 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamlayan Dr. Bejda PİRO, 2023 yılında Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde ihtisasını tamamladı. Duygu Durum Bozuklukları, Anksiyete (kaygı) Bozuklukları, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Obsesif Konpultif Bozukluk, Şizofreni, Yeme Bozuklukları, Cinsiyet Hoşnutsuzluğu, Uyku Bozuklukları, Cinsel İşlev Bozuklukları, Alkol ve Madde Kullanım Bozuklukları, Kumar Oynama Bozukluğu alanlarıyla ilgilenmektedir. Ruh Sağlığı ve Hastalıkalrı uzmanı Dr. Bejda PİRO, bilişsel ve davranışçı terapi kuramsal eğitimi, İstanbul Atlas Üniversitesi Bipolar Master Okulu, 3. Ruhsal İyileştirme Kongresi, 56. Ulusal Psikiyatri Kongresi, 58. Ulusal Psikiyatri Kongresi katılım sertifikalarına sahiptir. Makedonya doğumlu olan Dr. Bejda PİRO, iyi derecede Makedonca ve İngilizce bilmektedir. Halen Medar Hastanesi Gölcük’te ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı olarak görev yapmaktadır.

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)