TEŞKİLATLARA MESAJ: “BELİRLENEN ADAYIMIZIN ARKASINDA OLUN”

AK PARTİ’DEN MİTİNG GİBİ DANIŞMA

AK Parti Gölcük İlçe Başkanlığı 99. Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı geçtiğimiz akşam Kongre Sarayı’nda yoğun katılımla gerçekleştirildi. Toplantı adeta miting havasına bürünürken, AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp, Danışma Meclisi Toplantısında yerel seçimlerde zafere inandıklarının mesajını verdi. AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy yaptığı konuşmada, “Ya başkan adayımız Mehmet Başkan olur yada başkası olur ama AK Parti’de önemli olan makamlar değil, halka hizmettir. Belirlenen adayımızın arkasında olup, tek yumruk olacağız. AK Parti her zaman kararlı olmuştur”  dedi.

AK Parti Gölcük İlçe Başkanlığı 99. Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısını Kongre Sarayı’nda gerçekleştirdi. Danışma meclisine AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp ve Yönetimi,  AK Parti Kocaeli İl Yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve Yönetimleri, Mahalle Başkanları ve yönetimleri ile çok sayıda partili katılım sağladı. Danışma meclisinde gençleri coşkusu tüm salonu sardı. İlk olarak 15 Temmuz sürecini ve Haziran seçimi zaferini anlatan bir sunum yapıldı.

“RABBİME HER ZAMAN ŞÜKREDİYORUM”

Sonrasında Danışma Meclis Toplantısında ilk olarak konuşmayı AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, yaptı. Yoğun destek sloganıyla kürsüye gelen Başkan Alp, ”Bugün biz 4. yılımızı doldurmuş olduk. Bu 4 yıl içerisinde 4 seçim geçirdik ve 15 Temmuz gibi alçakça darbe girişimine maruz kaldık. Ben ilk günden bugüne kadar yanımda olan ve desteğini esirgemeyen değerli büyüklerime ve siz değerli dostlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Sizleri unutmam asla mümkün değil. Rabbime her zaman şükrediyorum. Bizlere Gölcük halkına hizmet etmek nasip oldu. Dünyaya bir tokat gibi dünya 5’ten büyüktür diyerek zalimlere bunu söylemek herkese nasip olmaz. Bu süreç içerisinde bütün ana kademedeki arkadaşlarıma ve hanımefendi kardeşlerime de sonsuz teşekkür ediyorum. Gölcük’ün 30 mahallesi ve 20 köyü var, sizlerin her mahallede, her sokağında iziniz var. Bugüne kadar 13 seçimdir tarih yazdıysak 31 Mart’ta da aynı zaferi kazanacağız. Bazı çakallar ellerini ovuşturmak istiyor olabilirler, Ama ne yaparlarsa yapsınlar onların sevinçleri kursaklarında kalacaktır. Bir milletin en güçlü silahı bir ve beraber olmasıdır ve özellikle dalgaların üzerimize büyük büyük geldiği bugünlerde bir olmaktan başka çaremiz yoktur. Beton gibi olacağız ve hayallerimize koşmaya devam edeceğiz. İnşallah buradan hepimiz söz vereceğiz. Yeniden tarih yazacağız’ diyerek konuşmasını bitirdi.

BAŞKAN TEMİZLİK İLE İLGİLİ SUNUM YAPTI

Başkan Alp’in sonrasında konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, ”Aslında İlçe Başkanım güzel özetledi. Bu akşamın assolisti İl Başkanımız. Sayın İl Başkanımıza tekrardan hoş geldiniz diyoruz. Yaklaşan seçim süreci içerisinde her daim hazır olan teşkilatlarımızda sorun yok. Sizlerin hiç istirahat ettiğinizi görmedim. Sonuç olarak antrenmanlıyız, bilgimize, gücümüze güveniyoruz. Ama bir gerçek var rehavete yer yok. Ben bu akşam müsaade ederseniz çok ısa bir sunum yapmak istiyorum. Malumunuz her toplantıdan sonra bizlere ilettiğiniz konu var. Gölcük’te çöp konusu hakkında bilgilendirme yapacağım. Değerli Cumhurbaşkanımızın eşleri Hanımefendinin sıfır atık projesi konusunda bir sunumumuz olacak. Sizlerden destek bekliyoruz. Sıfır Atık Projesini hem çevremizi hem de ülke ekonomimiz için önemsiyoruz. Günlük 140 ton çöp toplanan bir yerde çöp sorunundan bahsedebilir miyiz? Böyle bir kentte salgın hastalıkların kol gezmesi gerekir. Bizim ilçemizde böyle bir durum yok. Algı oluşturanlara karşı mücadele etmeliyiz. Her gün çöpler düzenli olarak toplanıyor. Çöp taksi ve motosikletler, mahalleleri dolaşarak çöpleri topluyor. Yer altı çöp konteynerlerini koymaya başladık. Her ay bunlara bir yenilerini eklemeye devam edeceğiz. Kapakları pedallarına basarak açacak ve çöpleri atacaklar. Çöpleri konteynerin yan kısmına atarak asıl kirliliği insanlar yapıyor. Bu konuda duyarlı olmamız lazım. Bahçesinin otunu kesip dışarıya düzensiz şekilde atmışlar. Esnaf vitrinini yenilemiş ve sokağa atmış. Biz çöpleri alacağız ama alo atık hattını arayarak atın. Biz çevreyi temiz tutmazsak başarılı olamayız. Hastalığı teşhis etmek lazım. Bizler şifasını da buluruz. ilçemizde 5400 adet çöp konteyneri var. Bazı mahallelerimizde çöp konteynerleri de var. Kimse kapısının önünde çöp konteyneri istemiyor. Şikayetler devam edince isteyene konteyner verelim dedik. İsteyene, kapısının önüne olmak kaydıyla çöp konteyner veriyoruz” dedi.

“SIFIR ATIK PROJESİNE DESTEK VERİN”

Ellibeş konuşmasının devamında, “3 adet süpürme aracımızla her gün 130 kilometre yol süpürülüyor. Kuyu suyu olmak kaydıyla park bahçe ve meydan gibi yerleri yıkıyoruz. Çöp konteyneri yıkama aracımızla her yıl konteynerlerimiz yıkanıyor. Sık kullanılan yerlerde konteynerler daha fazla yıkanıyor. Ambalaj atığı konusunda görevimizi yapmamıza rağmen başarısız olduk. Bu projeye ilgi az oldu. Halkımızdan bu konuda destek istiyoruz. Atık pil toplama konusunda yine destekleri bekliyoruz. Her ay 4 ton civarında atık giysileri topluyoruz. Bitkisel atık yağları topluyoruz. Vatandaşımızın topladığı atık yağları ekiplerimiz alıyor. Elektronik atık konusunda da belediyemiz eşyalarınızı alıyor. Bunları da değerlendirmekteyiz. Ömrünü tüketmiş lastikleri de alıyoruz. Anketlerden bu yıl çıkan sonuç ilaçlama konusu oldu. Son iki ayda bir sivrisinek sorunu çıktı. Bununla mücadeleyi büyükşehir belediyemiz gerçekleştirdi. Tırtıllar da ciddi sorun oluşturdu. mücadelemize düzenli olarak devam ediyoruz. Sokak hayvanları konusunda Kocaeli genelinde olduğu gibi ülkemizde de bu sorun var. Kanun sokak hayvanlarını nereden alıyorsak, orada bırakmamızı emrediyor.  Kocaeli’de genel olarak bizden kaynaklanan bir sorun yok. Özetle şunu söylüyorum; Sayın İl Başkanımızda hukukçudur. Hukuka aykırı bir şey yapmamız söz konusu değil. Sizden istirhamım şu verdiğim sunumda; Sayın Cumhurbaşkanımızın değerli eşi Emine hanımefendinin başlattığı Sıfır Atık Projesi’ne destek vermenizi istiyorum. İkinci istirhamım Asrın felaketinden sonra bahsedilen sorunların çöp, sivrisinek ve trafik gibi konular olması beni hem sevindiriyor, hem de üzüyor. Bu konular yüzünden dövülmemeliyiz. Üçüncüsü özellikle molozdur, evsel atıktır bunları lütfen sizden istirhamım komşularınızı bilinçlendirin bize haber versinler, bu sorunların yüzde 10’unu yaşamayız’ dedi.

“KADINLARIMIZ ADINA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Saime Yelken’de bir konuşma yaptı ve şunları söyledi: ”99. Genişletilmiş Danışma Meclisimize hepiniz hoş geldiniz. Kadın Rahmettir. Kadın rahmetin merhametin sembolüdür. Kadınlar geleceğimizdir. Hayattaki her alandaki başarılarıyla kendilerini ifade eden kadınlarımız siyasette de kendilerini ispatlamıştır. Ülke gündeminde alınan kararlar önce kadınları etkilemektedir. Bu yüzden geleceğimiz için kadın kolları olarak bizler önümüzdeki seçim için kapı kapı dolaşmak zorundadır. Kadınlarımızın karar konusunda en büyük desteği Sayın Genel Başkanımız, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vermiştir. Kadınlarımız adına şükranlarımıza sunarız. Elimizden gelen her şeyi bundan sonrada yapmaya hazırız. Kadın Kollarımızda emek veren bütün arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ederim’ şeklinde konuştu.

“13’TE 13 YAPACAĞIMIZA İNANCIM TAMDIR”

AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Uzuner ise yaptığı konuşmada, ”Bu davaya baş koymamızda en önemli rolü alan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ben burada yönetimimle beraber şunu belirtmek istiyorum. Gençliğe o kadar değer veren, bir parti teşkilatının neferi olmaktan mutluluk duyuyorum. Bize değer veren bu teşkilata Allah’ın izniyle tüm teşkilatlarımızla bugüne kadar yaptığımız gibi önümüzdeki seçimlerde daha fazla yapacağımızı ifade etmek isterim. Benim en çok hoşuma giden faaliyetlerden biri de gençlere ulaşmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ak Sevdalılardan gençlere ulaşmanızı, onları aramıza kazandırmanızı rica ediyorum. Allah’ın nasip ederse, 13 belediye’den 13 zafer kazanacağımıza inancım tamdır’ diyerek sözlerini tamamladı.

“13’TE 13 ZAFERLERİNE DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy büyük coşku ve sloganlar arasında yaptığı konuşmasında, “Danışma Meclisimizin teşkilatımıza ve Gölcükümüze hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kuruluşundan bugüne kadar partimize emek vermiş her kardeşime ve büyüklerime şükranlarımı sunuyorum. Allah’a hamdolsun. Büyük davanıza yaptığınız çok önemli katkılar verdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. 2001 yılında Türkiye’nin yeni rotasını milletimiz çizmiştir. Kuruluşta yaşadığımız heyecanı ömür boyu unutmamız mümkün değil. Bizler her zaman ilk günkü heyecanı sürüdüreceğiz. 17 yıldır aynı istikrarı sürdürüyoruz. 13’te 13 zaferine devam edeceğiz. Sevgili kardeşlerim; şimdi yeni yolun başındayız. Şimdi önümüzde çok önemli bir yerel seçim var. Partimiz 24 Haziran seçimlerinden ders alıp, 31 Mart’ta yine zafer kazanacağız. Çok çalışacağız. Biz halkımızın verdiği destekle buralara geldik. Geldiğimiz yeri unutmadan çalışmalarımızı sürdürmek zorundayız. Yerel seçimlerde sizlerden beklentimiz kapı kapı dolaşıp, vatandaşlarımızın elini boş bırakmayacaksınız. Vatandaşlarımızın dertlerini dinleyip, sorunların çözümünü ulaştıracağız. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi gönüllere girmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

“BELİRLENEN ADAYIMIZIN ARKASINDA OLUN”

Eryarsoy konuşmasının devamında ise, “Yerel seçimlerde sloganımız Önce millet Önce memlekettir. Hedefimiz en yüksek oyu almaktır. Halkımız partimize çok güveniyor. Bizler halkımızın güvenini hiç sarsmadık. Gölcük’te Mehmet Başkanımız 15 yıldır elinden gelen tüm çabayı gösterdi. Bundan sonra da hedefimiz tekrardan Gölcük’te belediye başkanlığını kazanmak olacaktır. Tabi süreç daha başlamadı. Süreci Genel Merkezimiz belirleyecek. Ya başkan adayımız Mehmet Başkan olur yada başkası olur ama AK Parti’de önemli olan makamlar değil, halka hizmettir. Gençler ve genç kalanlar; biz büyük bir aileyiz. AK Parti’yi diğer ailelerden farklı kılan da partimize yoğun emek vermenizdir. Bizim siyasetimizde küskünlük ve dargınlık olmaz. Artık Türkiye’nin gücüne güç katmak zorundayız. Belirlenen adayımızın arkasında olup, tek yumruk olacağız. AK Parti her zaman kararlı olmuştur.

1-Konumuz af; Af bekleyen aileler var. Ama madalyonun öbür yüzünde yanan canlar var. Hepsi kader mahkumu değildir. Vatandaşlarımıza karşı suç işleyenlerin yüzüne biz nasıl bakacağız.

2-Konu andımız; Milletimizin bu konularla meşgul edilmemelidir. Irkçılık yapılmamalı, milletimizin en büyük andı İstiklal Marşı’dır.

3-Konumuz İttifak; Biliyorsunuz ki Cumhur ittifakı devam ediyor ama yerel seçimlerde herkes kendi yoluna devam edecek. Bizler size güveniyoruz, teşkilatlarımıza güveniyoruz. 31 Mart’ta zaferimizi kutlayacağız. AK Parti bir dava partisidir. Heyecanını asla kaybetmeyen Gölcük eşrafımızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum” diyerek alkışlar arasında sözlerini tamamladı. Sonrasında 99.Genişletilmiş Danışma Meclisi son buldu.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 56 = 66