ŞEHİT ÜSTEĞMEN DUALARLA ANILDI

26 Nisan 1999 senesinde Mardin Nusaybin ilçesinde  bölücü terör örgütüne karşı verilen mücadelede şehit düşen Üsteğmen İsmail Demircan kabri başında dualarla anıldı. Şehidin Gölcük Şehitlik Mezarlığı’nda bulunan kabri başında düzenlenen anma töreninde Kur’an-ı Kerim okunarak, dualar edildi.

 

 

Hava Kuvvetleri’nde görev yaparken Özel Kuvvetler Komutanlığı’na girmek isteyen ve bu çok zor hedefine ulaşmayı başaran Şehit Üsteğmen İsmail Demircan, 26 Nisan 1999 senesinde Özel Tim Komutanı olarak Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde Jandarma kuvvetlerinin yardım isteği üzerine bölgeye giderek, 20 teröristi etkisiz hale getiriyor ve ardından uzman çavuşu ile birlikte şehadet şerbetini içiyor.

Aradan geçen uzun yıllar acıları dindirmezken, şehit Üsteğmeni ilçemizdeki kabri başında, başta ailesi olmak üzere, AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Tektaş, AK Parti Gölcük Belediye Başkan Adayı Av. Ali Yıldırım Sezer, Gençlik Merkezi Müdürü İsmet Ormancıoğlu ve Belediye Daire Müdürleri ve sevenlerinin katılımı ile anıldı.

Mevlidin ardından şehit ailesi ile sohbet eden Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, “Şehitlerimiz her zaman olduğu gibi bugünde, yarınlarda yüreğimizde yaşamaya devam edeceklerdir. Tüm şehitlerimize rahmet ve ailelerine sabırlar diliyorum.” dedi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

83 − 73 =