SARAYLI VE ÖRCÜN’DE HIDRELLEZ COŞKUSU

 

 

 

 

Gölcük Belediyesi öncülüğünde Saralı ve Örcün’de Hıdırellez Bayramı etkinliği yapıldı. Etkinliklere büyük katılım olurken, katılımcılar doyasıya eğlendi, halaylar çekti, oyunlar oynadı, ateşten atladı. Başkan Ellibeş’e de etkinlikler de sevgi seli vardı, halk fotoğraf çektirmek için adeta bir biri ile yarıştı.  

 

 

 

Gölcük Belediyesi öncülüğünde Saralı ve Örcün’de Hıdrellez Bayramı etkinliği yapıldı. Gölcük tarihi köylerinde büyük coşku yaşanırken, vatandaşlar doyasıya eğlendi, ateşlerin üzerinden atlayıp, halaylar çekti. Etkinliklere Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Jandarma Komutanı Burçak Kırca, İlçe Turizm Müdürü Ayşe Dışpınar, Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci başta olmak üzere yüzlerce vatandaş katıldı. İki mahallede de ateşler yakılıp şarkılar eşliğinde oyunlar oynandı, halaylar çekildi. Bir yandan da doğal gıdaların yer aldı stantlarda köylüler ürünlerinin satışını yaptılar.

“BİZ BİRLİKTE ÇOK İŞLERİ BAŞARIRIZ”

Başkan Ellibeş yaptığı konuşmada, “Gölcük’ün en köklü ve eski yerleşim alanları Saraylı ve Örcün’dür. Bu noktada bu iki mahallemizde bir takım projeler ürettik, tarihi yapıyı koruma altına aldık. Meydanların düzenlemesini yaptık. Köylülerimiz için yöresel ürünleri pazarlayacakları Pazar yerlerini kurduk. Hanım kardeşlerimiz bu güzelliğin oluşmasında öncülük yaptı. Tüm projelerimizi halkımızla birlikte organize ettik. Sayın kaymakamımızda her zaman bizimle oldu, orkestra şefi gibi öncülük yaptı, destek verdi. Gölcük turizm noktasında, kültür ve sanatsal faaliyetlerle emin adımlarla ilerliyor, gelişiyor. Biz Gölcük Belediyesi olarak desteğimizi vermeye devam edeceğiz. Ben sizlerden de rica ediyorum, buraları sık sık ziyaret edin. Stantlardan alışveriş yapın. Bu organizasyonlarda emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Biz birlikte çok işleri başarırız, buna inancım tam” dedi.

“GÖLCÜK ÇOK FARKLIDIR”

Kaymakam Altıntaş ise yaptığı konuşmada, “Tarihin merkezinde bulunuyoruz. Saraylı ve Örcün’ün uzun bir tarihi geçmişi var. Bu tarihi yaşatmakta kararlıyız. Sizlerde de bu noktada destek oluyorsunuz. Kendi örfümüzü adetimizi yani Hıdrellezi yaşatıyoruz. Buraları bu tür etkinliklerin merkezi haline getireceğiz. Gelecekte daha gelişeceğini düşünüyorum. Vatandaşlarımız çok istekli. Gölcük’te turizm her geçen gün biraz daha gelişecek. Tarihi konaklarımız var. Doğal pazarımız var. Doğa ile tarihi birlikte bulursunuz. Ben bu etkinlikler de emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Biz sizin yanınızdayız. Gölcük çok farklıdır” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ELLİBEŞ’E SEVGİ SELİ

Etkinliklerde Başkan Mehmet Ellibeş’e büyük ilgi gerçekleşti. Çocuklar ve bayanlar Ellibeş ile birlikte fotoğraf çektirmek için adeta yarışırken, sevgi seline sahne oldu. Başkanda katılımcılarla yakından ilgilenirken, onlarla fotoğraf çektirip, istekleri diledi. HABER: SERKAN SIDAL

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

23 + = 25