SAN ŞAMPİYON GÜREL 3.OLDU

 

 

Antalya’nın Elmalı ilçesinde düzenlenen ve son gününde yağış altında gerçekleştirilen 666. Elmalı Yağlı Güreşleri’nde Orhan Okulu, üst üste altıncı kez başpehlivan olarak rekor kırdı. Gölcüklü Başpehlivan Nedim Gürel 3.olurken, Başaltında Kazım San şampiyon olarak göğsümüzü kabarttı.

 

 

 

 

Türk’ün ata sporu güreşin “ilk er meydanı” olarak kayıtlara geçen ve Elmalı ilçesindeki Recep Gürbüz Güreş Sahası’nda gerçekleştirilen organizasyonun baş boyu yarı finalinde İsmail Balaban ile Ali Gürbüz, Orhan Okulu ile de Gölcüklü Güreşçimiz Nedim Gürel karşılaştı. Kıyasıya geçen müsabakada Orhan Okulu, Nedim Gürel’i yenerek finale yükseldi. Diğer başpehlivanlar İsmail Balaban ile Ali Gürbüz ise yağış ve dolu altında mücadele etti. Oldukça çekişmeli geçen ve 2 saat 5 dakika süren müsabakada, İsmail Balaban’ın babası Hasan ve dedesi Mehmet Balaban, er meydanına çıkarak, güreşin bitirilmesini istedi. Ailelerin araya girmesine rağmen güreşmeye devam eden İsmail Balaban, Ali Gürbüz’ü yendi.

 

ORHAN OKULU ÜST ÜSTE 6. KEZ BAŞPEHLİVAN

Final müsabakasında Orhan Okulu ile İsmail Balaban karşılaştı. Kıyasıya geçen mücadeleye İsmail Balaban sakatlığı nedeniyle devam edemeyince, Orhan Okulu başpehlivanlığı kazandı. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’nde üst üste altıncı kez başpehlivanlığı kazanan Orhan Okulu, Elmalı’da üst üste 5 kez başpehlivanlığı elde eden Ahmet Taşçı ile paylaştığı rekorun tek sahibi oldu.

 

KAZIM SAN ŞAMPİYON OLDU

Başaltında mücadele eden başarılı güreşçimiz Kazım San ise tüm rakiplerini yenerek şampiyonluğa ulaştı ve büyük bir başarıya imza attı. San gazetemize yaptığı açıklamada, “Zorlu karşılaşmalar oldu. Çok iyi hazırlanmıştım. Allah nasip etti ve şampiyon oldum. Beni destekleyen herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Başarılarıma devam etmek için canla başla çalışmaya devam edeceğim” dedi.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

6 + 3 =