RAMAZAN PİDESİ NE KADAR OLACAK?

Ramazan Pidesi ne kadar olacak?

On bir ayın sultanı Ramazan geliyor… Ramazan ayı denildiği zaman akla gelen en baş aktörlerden birisi ise kuşkusuz iftar sofralarının vazgeçilmezi Ramazan pidesi… Ancak Kocaeli’de bu yıl Ramazan Pidesinin fiyatları ne kadar olacak? İşte bu şimdilik soru işareti…

Ramazan ayı 6 Mayıs Pazartesi günü başlıyor. Ramazanın vazgeçilmezi ramazan pidesi de fırıncıların raflarını süsleyecek. Kocaeli’de geçtiğimiz yıl ramazan pideleri 350 ile 700 gram olarak ayarlanıyordu. 350 gram ramazan pidesi 2,5 TL’den, 700 gram ramazan pidesi ise 5 TL’den satılıyordu.

Fakat bu yıl ramazan pidesi fiyatlarına zam geleceği konuşuluyor. Bugün ramazan pidesi fiyatlarıyla ilgili Kocaeli Fırıncılar Odası bir toplantı yapacak. Bu toplantıda ramazan pidelerinin gramajlarıyla ilgili bir değişiklik yapılması gündemde.

İddialara göre bu yıl 300 gram ramazan pidesi 2,5 TL’den, 600 gram ramazan pidesi ise 5 TL’den satılacak. Yani bu durumda ramazan pidesinde bir fiyat artışı olmasa da geçtiğimiz yıla göre gramajlarında azalma yaşanmış olacak. Ancak henüz bu konuyla ilgili resmi bir karar alınmış değil. İlerleyen günlerde de ramazan pidelerinin fiyatlarının ne kadar olacağı netlik kazanacak.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

68 + = 78