RAHVAN NEFESLERİ KESTİ

 

 

 

 

Gölcük Belediyesi, Geleneksel Rahvan At Yarışları İhsaniye Koşusu Rahvan At Bakım ve Konaklama Tesisi Koşu Parkurunda gerçekleşti. Yarışlar nefesleri kesti.

 

 

Yarışları izlemek üzere Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyon Dernek Başkanı Mustafa Küçükmeral, Gölcük Trabzonlular Derneği Başkanı Hüseyin Çakıroğlu, Değirmendere Rahvan Atçılar ve Yetiştiricileri Kulübü Derneği Başkanı Osman Kalyoncu, Siyasi Parti Temsilcileri, ilçe halkı ve çevre illerden gelen çok sayıda vatandaş katıldı.

 

7 DALDA YAPILDI

 

Gölcük Rahvan At Bakım ve Konaklama Tesisi Koşu Parkuru’nda yapılan Rahvan At Yarışları İhsaniye Koşusu’na toplam 70 at katıldı. Her zaman olduğu gibi yarışlar yapılan duanın ardından başladı. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan, at sahiplerinin ve atların rahatlığı için yapılan Rahvan At Bakım ve Konaklama Tesisi de her yönüyle katılımcıların hizmetinde onların rahat konaklayabilmelerine imkan sağladı. Yarışlar Baş, Başaltı, Büyük Orta, Küçük Orta, Dörtlü Taylar, Üçlü Taylar ve İthal atlar olmak üzere 7 dalda yapıldı.

 

Nefes kesen yarışmalar sonunda dereceye giren atlar;

 

BAŞ ATLAR

 1. Yahya Polat
 2. Ayvaz Çamdeviren
 3. Küçük Meral Gıda A.ş

BAŞ ALTI  ATLAR

 1. Şükrü Karnıbüyük
 2. Taner Pınar
 3. Ahmet Demiröz

BÜYÜK ORTA  ATLAR

 1. Ferhat Tak
 2. Zafer Çelik
 3. Ümit Gürdal

 

KÜÇÜK ORTA  ATLAR

 1. Hamdi Canbazoğlu
 2. Küçük Meral Gıda A.ş
 3. Burhan Çeçen

 

4’LÜ TAYLAR

 1. Selahattin Güzel
 2. Hamit Soysal
 3. Ahmet Cevdet Kuş

 

3’LÜ TAYLAR

 1. Şerif Ünlü
 2. Diskalifiye
 3. Diskalifiye

 

İTHAL ATLAR

 1. Yılmaz Karabakan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

63 + = 66