Palu ailesi davasında sıcak gelişme!.

Palu ailesi 3 cinayet, tecavüz ve işkenceden yargılanırken yeni bir gelişme yaşandı. Müge Anlı Palu ailesi hakkındaki son dakika gelişmesini duyurdu. Müge Anlı canlı yayınında Palu ailesi olayında damat Tuncer Ustael hakkında açılan yeni soruşturma hakkında detaylar belli oldu. Peki Türkiye’nin gündemine oturan Palu ailesi kimdir? 2018’in Aralık ayında ATV ekranlarındaki Müge Anlı ile Tatlı Sert programına Havva Palu ile birlikte oğulları İsa ve Fatih katıldı. Havva Palu öz kızının ve torununun kayıp olduğunu belirtti. Müge Anlı’nın canlı yayında yaptığı araştırmalar öyle bir noktaya geldi ki Türkiye aylarca Palu ailesini konuştu. Palu ailesinin kızı Emine Palu’nun eşi Tuncer Ustael, hakkındaki iddialarla Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Aralık ayında başlayan gelişmeler, Müge Anlı ile Tatlı Sert ptogramının ardından tek tek ortaya çıktı. Kızını ve torununu aramak için Müge Anlı’ya çıkan Havva Palu da suçunu kabul etmişti. Peki Palu ailesinden Tuncer Ustael hakkında ne kadar çıkacak..

AKIL SAĞLIKLARI YERİNDE

Geçtiğimiz haftalarda Müge Anlı Palu ailesi için çıkan kararın “akıl sağlıkları yerinde” olarak ifade edildiğini açıklamıştı. Bu demek oluyor ki; cezai ehliyetleri var!

 2 YENİ SANIK KATILDI

Palu ailesi, Kocaeli Adliyesi’nde 3. kez hakim karşısına çıkıyor. Duruşmaya iki yeni tanık dahil oldu. Tüm aile üyelerinin hazır bulunduğu duruşmada koruma altında bulunan baba Harun Palu için zorla getirilme kararı çıkarılmıştı. Baba Harun Palu da duruşmada tanık olarak dinlenecek.

 PEKİ NELER YAŞANMIŞTI?

Havva Palu, Aralık ayı sonunda oğulları İsa ve Fatih ile birlikte Müge Anlı ile Tatlı Sert programına başvurarak, kayıp kızı ile torununun bulunmasını istedi. Meryem Tahnal, 2008 yılında; kızı Melike Tahnal da 2009 yılında kayboldu.

anne Havva Palu, 2011 yılında polise verdiği ifadede, kızı Meryem Tahnal’ın cezalandırılmak amacıyla diğer kızı Emine’nin eşi Tuncer Ustael tarafından bir ağaca bağlandığını ve aç bırakıldığını, Meryem’in de bir süre sonra rahatsızlanarak öldüğünü anlattı. Yine aynı ifadeye göre, Meryem Tahnal, erkek kardeşi İsa Palu ve eniştesi Tuncer Ustael tarafından Kocaeli’nin Tütünçiftlik bölgesinde bir yere gömüldü

Anne Havva Palu, yine 2011 tarihli ifadesinde torunu Melike’ye ise “içine cin kaçtığı gerekçesiyle” yine Tuncer Ustael tarafından önce ispirto, sonra da sirke içirildiğini söyledi. İfadeye göre, Melike de kısa bir süre sonra hayatını kaybetti. Havva Palu ifadesinde Melike’yi yıkadığını, beyaz bir çarşafa sardıktan sonra gömdüklerini de aktardı.

Bu ifade, ailenin diğer üyeleri tarafından da desteklenirken, konuyla ilgili emniyet ve savcılık tarafından soruşturma başlatıldı. Ancak yargı süreci devam ederken, Palu ailesi ifadesini tamamen değiştirdi ve “tehdit altında” verdiğini söyledi. İfadelerin geri çekilmesi ve o dönemde yapılan ceset arama çalışmalarının sonuç vermemesi nedeniyle soruşturma da sürüncemede kaldı.

MÜGE ANLI DETAYLARA ULAŞTI

Müge Anlı ile Tatlı Sert programına çıkan Havva Palu ve oğulları gerçeklerin peşine düşülmesini istedi. Ancak gerçekler Türkiye’yi ayağa kaldırdı

Daha önceden cezaevine giren Tuncer Ustael’i tanıyanlar, komşuları, köyünden nasıl birisi olduğunu bilenler Müge Anlı canlı yayınını aradı. ATV stüdyosunu arayanlar Müge Anlı’ya Tuncer Ustael’in dini kullanarak insanları kandırdığını ve korkuttuğunu ifade etti

Bir komşusu da Tuncer Ustael’in Meryem Tahnal ve kızını ağaca bağlı olarak gördüğünü söyledi. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Müge Anlı canlı yayınını ihbar kabul ederek Tuncer’i gözaltına aldı. Daha sonra Palu ailesi de Tuncer Ustael ile birlikte gözaltına alındı

TUNCER USTAEL’E NEDEN SAHİP ÇIKIYORLAR

Türkiye’de internet kullanıcılarının son günlerde Palu ailesiyle ilgili en çok sorduğu soruların başında Ustael’e neden sahip çıktıkları geliyor. Zira Ustael, Meryem Tahnal’ın annesi Havva Palu tarafından gömüldüğünü duyduğunu söyledi ve söz konusu bölgeyi canlı yayında gösterdi.

Havva Palu, Tuncer Ustael’den “yarı hoca” olarak bahsediyor. Ustael’in aileye kendilerine “büyü yapıldığını” söyleyerek korkuttuğu öne sürülüyor. Müge Anlı’nın programındaki konuk uzmanlar, Ustael’in ciddi bir korku yaratarak aileyi kendisine bağımlı kıldığını düşünüyor.

Tuncer Ustael ile aynı cezaevinde yatan bazı tutuklu ve hükümlüler de programı arayarak, Ustael’in “dışkıya ayet yazarak büyü yaptığını” öne sürdü ve cezaevindeki diğer kişileri korkutmaya çalıştığını söyledi.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, bu sözleri ihbar kabul ederek Tütünçiftlik bölgesinde kazı çalışması başlattı. Buna rağmen, Havva Palu, eşi hapse girdikten sonra Tuncer Ustael’in kendilerine “sahip çıktığını” ve kol kanat gerdiğini söylüyor. Ayrıca, yayınlar sırasında Havva Palu’nun kendine ait İstanbul ve Kocaeli’ndeki beş evi Tuncer Ustael’in üzerine geçirdiği de ortaya çıktı

Palu ailesi, büyü ve cinler gibi konularla ilgili olarak Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile de bir araya geldi. Müge Anlı ile Tatlı Sert programında yayınlanan bölüme göre, Hatipoğlu, bu korkuların yersiz olduğunu belirterek, ailenin bir doktora görünmesi gerektiğini söyledi. Ancak son yayınlanan bölümde anne Havva Palu, babasının evine “büyülü olduğu” gerekçesiyle girmeyi reddederken görüldü

AHA SONRA NELER YAŞANDI?

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı, aile üyeleriyle ilgili programda ortaya atılan iddiaları kapsayan dosyaları birleştirerek, soruşturma başlattı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da geçen hafta içerisinde, Palu ailesiyle ilgili sağlık tedbiri alacaklarını ve Ustael hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Palu ailesinin beş üyesi Kocaeli’nde evlerinde, Ustael ve eşi de İstanbul’da Müge Anlı’nın programının stüdyosunda canlı yayında gözaltına alındı. Gözaltına alınan isimlerden anne Havva Palu, oğulları Fatih ve İsa ile kızı Ayşe Melek çıkarıldıkları mahkeme tarafından dün akşam tutuklanırken, baba Harun Palu ise serbest bırakıldı. Tuncer Ustael ve eşi Emine Ustael de ayrıca tutuklanan isimler arasında yer alıyor.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, tutuklanan altı kişinin “kasten adam öldürme” suçlamasından tutuklandığını bildirdi.

Başsavcılığın açıklamasında, Meryem Tahnal için Kocaeli’nde, kızı Melike için ise Sakarya’da yapılan kazı çalışmalarından bir sonuç elde edilemediği belirtildi

Açıklamada, “Kayıp Meryem’in küçük kızı Melike Tanhal’ın öldürülmesi ile ilgili bu soruşturmada elde edilen deliller, suç yeri olan Sakarya ili Ferizli Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmiştir. Şüpheli Tuncer U.’nun daha önce İstanbul ili Başakşehir ilçesinde kapıcılık yaptığı sırada yanlarında bulunan kayıp Meryem’in oğlu küçük R.T.’ye yönelik cinsel istismar iddiası ve yine şüphelinin kendi çocukları E.S.U. ve Z.U’ya yönelik cinsel istismar iddiası ile ilgili soruşturma derinleştirilerek devam etmektedir” denildi

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)