ORGANİZE HIRSIZLAR YAKALANDI

İzmit’te meydana gelen olayda, camını kırıp girdikleri bir cep telefonu satış mağazasında, 40 saniyede 20 telefon 1 akıllı saat ile 1 tablet çalan 5 kişilik çete çökertildi.

Edinilen bilgilere ve iddialara göre;  İstanbul’da çaldıkları bir araç plakasını kendi araçlarına takan ve İzmit İlçe merkezine gelen şahıslar, Alemdar Caddesi üzerinde bulunan bir cep telefonu bayiinin camlarını kırarak içeri girdi. Şüpheliler tam 40 saniyede değeri 80 bin lira olan 20 cep telefonu, 1 akıllı saat ile 1 tablet çalarak kayıplara karıştı.  Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Ekipleri, olay sonrası incelenen güvenlik kameralarında yüzlerini kapattıkları ve eldiven taktıkları belirlenen şüphelileri yakalamak âmâcıya çalışma başlattı.

ORGANİZATÖR DAYI

Kocaeli polisinin yapmış oldukları çalışmalar sonucunda olayı gerçekleştiren şahıslarında araçlarına taktıkları plakanın sahte olduğu belirlendi. Şahısların olayda gerçekte kullandıkları aracın plakasını tespit etti. Ardından Şahısları yakalamak amacıyla harekete geçti.  Yapılan çalışmalar sonucu  Olayı organize eden şahısın  dayı lakabı ile tanınan  9 ayrı suçtan sabıkalı Ş.Ş(24) olduğu, Şahısların  Ş.G(32) isimli şüpheliye ait araç ile  Kocaeli’ne geldikleri ve  araçtan inip yanlarında bulunan 3 ayrı  evden hırsızlık suçundan sabıkalı  ve Sakarya ilinde 1 hırsızlık olayından aranan M.B.K(20),  5 ayrı suçtan sabıkalı A.G(19)   ve İ.Y(19) isimli şüpheliler ile olayı gerçekleştirdikleri belirlendi.

4 ŞÜPHELİ YAKALANDI 1 KİŞİ ARANIYOR

Şahısların İstanbul Küçükçekmece’de olduğunu belirleyen Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Ekipleri  düzenledikleri operasyonda Ş.G, M.B.K, A.G ile İ.Y isimli 4 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Olayı organize eden Ş.Ş’nin yakalanması amacıyla geniş çaplı soruşturma başlattı.  İstanbul, Sakarya ve Kocaeli illerinde örgütlü olarak hırsızlık yaptıkları öne sürülen çetenin 4 şüphelisi Kocaeli Adliyesine sevk edildi.

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

2 + 6 =