MİNİK ÖĞRENCİLER YARHİSAR’I GEZDİ.

 

 

Gölcük Dumlupınar Anaokulu 5-6 yaş grubu öğrencileri, öğretmenleri ve velileri gözetiminde Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisini gezdi.

 

1953 yılında, 3 Nisan’ı 4 Nisan’a bağlayan gecede Çanakkale boğazında batarak 81 denizcinin şehit olduğu Dumlupınar denizaltısından adını alan Dumlupınar Anaokulunun minik öğrencileri, hem günün anısı, hem de eğitim amaçlı Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisini gezdi. Öğretmenler Saide Can ve Füsun Beyhan gözetiminde savaş gemisi gezmenin heyecanını yaşayan 5 ve 6 yaş gurubu kırk öğrencinin oldukça heyecanlı oldukları gözlendi. Kavaklı sahilinde sabah kahvaltısının ardından müze gemiyi gezen minik yüreklerin heyecanla gezdikleri görüldü.

Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer: Çocuklarımızı çok önemsiyoruz.

 

“Dumlupınar denizaltısında şehit olan denizcilerimizi rahmetle anıyoruz. Bir sahil kenti olan, donanma kenti Gölcük’te yaşayan öğrencilerimize denizciliği anlatmak ve sevdirmek yerel yönetici olarak bizim en önemli görevlerimizden biri. Bu nedenle geleceğimiz olan çocuklarımızı son derece önemsiyor ve denizciliği, donanmamızı ve tarihimizi öğreterek aktarma anlamında Yarhisar müze gemimizi tüm öğrencilerimize gezdirerek bilgi sahibi olmalarını sağlamak istiyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımızı daha da ileriye taşımak en önemli görevimiz.”

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

9 + 1 =