KULLAR’DA 170 KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI!

Berberlerin açılmasının ardından ilk vaka Kullar ve Vezirçiftliği bölgesinde ortaya çıktı. İki berberin bölgede yapılan testleri pozitif çıkınca temaslı oldukları 170 kişi de ev karantinasına alındı. Karantinaya alınanlara önümüzdeki hafta test yapılacak.

Sıkı önlemler altında açılan berberlerde ilk kötü haber Başiskele bölgesinden geldi. Kullar ve Vezirçiftliği bölgesinde bulunan iki berberin koronavirüs testi pozitif çıktı. Berberlerin temas ettiği 170 kişi ise karantinaya alındı. İki bölgedeki berberlerin dükkanları da kapatıldı.

Kullar ve Vezirçiftliği’ndeki iki berber vakası bu çalışmanın sonucunda ortaya çıktı. İki berber, testlerinin pozitif çıkması üzerine hastanede tedavi altına alındı.

Berberlerin temaslı olduğu 170 kişi ise evlerinde karantinaya alındı. 170 kişiye önümüzdeki hafta evlerinde test yapılacak. İl Sağlık Müdürlüğü berber ve vatandaşa yoğun hizmet veren işyerlerinde çalışanlara ve esnaflara da test yapmaya başladı. Özellikle vaka yoğunluğu olan bölgelerde esnaflara test yapılacak. Bu çalışma ile esnaflardan vatandaşa virüs bulaşmasının da önüne geçilecek.

error
Yorumlar: 1

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 2 = 2

  1. Bizler kuaför olarak kapalı kaldığımız süre içinde hiç kimse ile temasta bulunmadık. Açılış yapıldığında ise tüm hijyen şartlarına fazlası ile uyuldu. Tek tek misafir alındı maske ile misafir sadece kendine ait koltuğu kullanıp ardından tüm temas edilen yerler kapı ziline kadar dezenfekte edililip ayrı koltuğa belli süre sonra diğer misafir alındı.Salon ortamımız steril ve kurallara uygun. Şimdi gazeteci kimliğinizden pozitif çıkan meslek mensupları kaçak çalışmışmı yasak süresince nekadar uymuş. Araştırmanın istihram ediyorum. Böylece işini hakkı ile yapanları zan altında tutmamış olursunuz. Kuaför Hatice Gölcük