KONGRELER ERTLENDİ

Kocaelispor ve Gölcükspor’un Kurban Bayşramı sonrasında yapmayı planladıkları genel kurulları İçişleri Bakanlığı’ndan alınan yeni kararla ileri bir tarihe ertelendi

KOCAELİSPOR VE GÖLCÜKSPOR

Kocaelispor Kulübü’nün üç yılda bir yapılan olağan kongresi normal şartlarda Mayıs ayında gerçekleşecekti. Ancak Nisan ayında Resmi Gazete’de yayınlanan kararla dernek genel kurul toplantıları 31 Temmuz’a kadar ertelenmişti. İçişleri Bakanlığı’ndan alınan yeni kararla dernek genel kurul toplantıları 31 Ekim’e kadar ertelendi. Kocaelispor başta olmak üzere ayrıca Gölcükspor Kulübü Ağustos ayı ortasında kongreyi gerçekleştirmeyi planlıyordu. Fakat iki kulübümüzde mevcut yönetim kurulları muhtemelen uzayan süre nedeniyle genel kurullarını ileri bir tarihte yapacaklar.

 

KONGRELER ÜÇ AY UZATILDI

İçişleri Bakanlığı Dernek Genel Kurul toplantıları, bildirim ve beyannameleri hakkında alınan yeni kararları açıkladı. İçişleri Bakanlığının açıklaması; 7244 sayılı Koronavirüs salgınının ekonomik ve sosyal hayata etkilerinin azaltılması hakkında kanun ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanunda dernekler tarafından verilecek bildirim ve beyannameler ile dernek genel kurul toplantılarının 31/7/2020 tarihine kadar erteleneceği, bu sürenin 3 aya kadar İçişleri Bakanınca uzatılabileceği hükmüne istinaden söz konusu süre Bakanlık makamının 24.07.2020 tarihli ve 4720 sayılı oluru 31.10.2020 tarihine kadar uzatılmıştır.

 

KASIM’A KADAR SÜRE VAR

Dernek beyanname ve bildirimlerinin 31.10.2020 tarihine kadar bildirilmesi, Şubesi bulunmayan dernekler ile dernek şubelerince yapılması gereken genel kurul toplantılarının 31.10.2020 tarihinden sonra 30 gün içinde yapılması, şubesi bulunan derneklerin ise şube genel kurul toplantılarının tamamlanmasından sonra 5253 sayılı Dernekler Kanunun 7’nci ve Dernekler yönetmeliğinin 14’üncü maddesine göre dernek tüzüğündeki genel kurul toplantı usullerini içeren hükümler çerçevesinde yönetim kurulunun alacağı geri bırakma kararı ile belirlenen süre içinde yapılması gerekmektedir.

Bu haber 2020-7-25 14:37:50 eklendi

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

88 − = 81