KOCAELİ’DE YILIN İLK SUDA DOĞUM HEYECANI YAŞANDI

Özel Kocaeli Hastanesi’nde “Suda Doğum” yapıldı. 02.01.2019 da Özel Kocaeli Hastanesi’nde  Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Op.Dr.Reyhan Arpacı’nın hastası  Buket Öz , Özel Kocaeli Hastanesi’nde “Suda Doğum”  heyecanı ve mutluluğunu yaşadı.

Buket hanım , hayatın da yaşadığı en heyecan verici ve keyifli deneyimlerden biri olduğunu ve suda doğum yönteminin klasik doğum  gerginliğini azalttığını belirtti. Doğum anındaki kasılmalar ile daha kolay baş edebildiğini,  daha yumuşak geçişler olduğunu dile  getiren Buket Öz ,yer çekiminin azalması hissinin rahatlık ve sakinlik verdiğini de  söyledi. Suda doğumu yeni anne adaylarına  özellikle tavsiye ediyorum dedi.

37 DERECE OLMASI GEREKİYOR

Özel Kocaeli tıp Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı  Op.Dr.Reyhan Arpacı suda doğumun son 30 yıldır  Avrupa ve Amerika’da giderek talep gören bir doğum yöntemi olduğunu belirtti. Suda doğumun  sıcak su dolu bir küvet ya da havuz içinde yapıldığını ve suyun 37 derece olması gerektiğini  belirtti.  Arpacı, “Suda Doğumda anne adayımız kasılmaları daha az hisseder ve daha kolay baş eder. Ayrıca sıcak su pelvis kaslarını gevşeterek doğum süresini kısaltır ve vaginal doğum şansını artırır. Bizim için en önemlisi de annelerimizin daha çok tatmin oldukları  ve iyi hatırladıkları bir doğum deneyimine sahip olmalarıdır. Vaginal doğumun imajını bu tarz uygulamalarla değiştirebileceğimize inanıyorum” dedi.

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 51 = 55