KO-MEK Gölcük ve Karamürsel ilçe sergileri açıldı

KO-MEK kursiyerlerinin el emeği göz nuru eserlerinin yer aldığı sergiler bu kez Gölcük ve Karamürsel ilçe sergileri ile devam etti.

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK), her yıl bahar şenliği havasında düzenlediği ve artık geleneksel hale gelen ilçe sergilerine Gölcük ve Karamürsel ile devam edildi. Kursiyerlerin bir yıl boyunca ürettiği el emeği göz nuru ürünlerin vatandaşlarla buluştuğu sergilerde birbirinden güzel ürünler göz kamaştırdı. Eşsiz eserlerin yer aldığı sergileri gezen ziyaretçiler hazırlanan ürünlere tam not verdi.

 

AÇILIŞA KATILIM YOĞUN OLDU

Değirmendere Kültür Merkezinde geçekleştirilen Gölcük ilçe sergisine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın yanı sıra Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Yasemin Özdemir, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Saime Yelken, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert’in yanı sıra sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

“SOSYAL MEDYA NEYİMİZ OLUR”? 

Açılış öncesinde “Sosyal Medya Neyimiz Olur”?  adlı söyleşi düzenleyen Gazeteci Ersin Çelik konuşmasında, “Telefonlar artık hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Öyle bir duruma geldik ki, artık sabah ilk uyandığımızda hemen telefonu elimize alarak çevremizde ne olmuş ne bitmiş öğrenmeye çalışıyoruz. Avrupa’da artık telefon bağımlılığı tedavisi olmak için çok büyük paralar vererek tedavi oluyorlar. Yapay zeka teknolojik ürünler bizim yerimize her şeyi kaydederek hafızasında tutuyor.  Sosyal medya uygulamaları da artık hayatımızın bir parçası oldu ama bu tür uygulamalarda ne yazık ki çoğu zaman yalan ve manipüle edilmiş bilgiler sıkça yer alıyor’’ diyerek uyarılarda bulundu.

 

“KO-MEK BİR REHABİLİTE MERKEZİ”

KO-MEK kurslarının önemine değinen Başkan Büyükakın, “Kursiyerlerimiz buralarda sadece eğitim almıyor aynı zamanda KO-MEK Bohçası ile evlenecek kızlarımıza çeyiz desteği, KO-MEK Vefasi ile ihtiyaç sahiplerine destek olmak gibi birçok sosyal sorumluluk projesi de gerçekleştiriyorlar. KO-MEK sizler ve bizler için bir aile yuvası gibi artık buralar hem eğitim yeri hem de rehabilite merkezi olarak sizler için hizmet etmeye devam ediyor” diye ifade etti.

 

KÖRFEZ’DE DİPTEN DİRİLİŞİ BAŞLATTIK

İzmit Körfezi Doğu Baseni Dip Çamuru Temizlenmesi, Susuzlaştırılması ve Bertarafı projesini hayata geçirdiklerini ifade eden başkan Büyükakın, “Körfez’de yıllardır birikmiş yaklaşık 8,5 milyon ton çamur var. Bu çamurun içinde azot, fosfor ve kurşun var. TÜBİTAK ve İstanbul Üniversitesi ile uzun yıllardır çalışma yaptık ve proje ortaya çıktı. 5 yıl sürecek 120 milyon dolarlık bir proje. Bu projenin üçte birini Cumhurbaşkanlığı, üçte birini bakanlık ve üçte birini de biz karşılayacağız. Temizlik yapacağımız alan tam 656 futbol sahası kadar büyük bir alan” şeklinde konuştu.

 

BAŞKAN KURSİYERLERE EŞLİK ETTİ

Konuşmaların ardından bir vefa örneği olan KO-MEK Bohçası yakında düğünü olacak olan kursiyerimize hediye edildi. Ardından protokol hep birlikte açılış kurdelesini keserek Gölcük ilçe sergisinin açılışını yaptı. Açılış sonrasında Başkan Büyükakın ve beraberindekiler el emeği göz nuru ürünleri inceleyerek bilgi aldı. Başkan Büyükakın müzik kursiyerleri ile birlikte türkü söyleyerek açılışı renklendirdi.

 

KARAMÜRSEL İLÇE SERGİSİ BAHAR HAVASINDA AÇILDI

Bir diğer sergi açılışı da Karamürsel’de gerçekleştirildi. KO-MEK Karamürsel ilçe sergisinin açılışını yapan Başkan Büyükakın birbirinden eşsiz el emeği göz nuru ürünler hakkında bilgi alarak kursiyerlere teşekkür etti. Karamürsel Kültür Merkezinde gerçekleştirilen açılışa Başkan Büyükakın’ın yanı sıra Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Karamürsel Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, AK Parti İlçe Başkanı Sait Mete, MHP İlçe Başkanı Adnan Göktekin ve çok sayıda davetli katıldı.

 

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Konuşmaların ardında KO-MEK Bohçası yakın zamanda düğünü olacak olan kursiyerimize hediye edildi. Ardında açılışa katılan protokol ve çocuklar hep birlikte açılış kurdelesini keserek sergi alanı gezildi. Kursiyerler tek tek sohbet ederek ürünler hakkında bilgi alan Başkan Büyükakın emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)