KISA SÜREDE EMEKLİLERİN UĞRAK YERİ OLDU

Gölcük Kent Konseyi Emekliler Meclisi emekli evi, başkan Recep Akel yönetiminde düzenli hizmet vermeye devam ediyor. Yaşadıkları kent yaşamına katkı sağlamak ve emeklilerin ihtiyaçlarıyla ilgili gönül esaslı bir araya gelerek çeşitli çalışmalarda bulunan Gölcük Kent Konseyi Emekliler Meclisi üyeleri, yaklaşık bir hafta önce açılan emekli evinde bir araya gelerek çeşitli istişarelerde bulunuyor. Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’ in ” Emekli Evi” olarak Değirmendere eski kütüphanesini düzenleterek hizmete açtığı emekli evi, her gün bir emekli meclis üyesinin kontrolünde açılarak nöbetleşe hizmet sunuluyor.

Üye olan her emekli düzenli yararlanabilir.

Emekli kenti olan Gölcük ve Değirmendere’ de yaklaşık 36.000 emeklinin olduğunu, emekli evinin bu kadar yoğunluğa hizmet vermesinin mümkün olamayacağını, bu nedenle Gölcük Kent Konseyi Emekliler Meclisine ücret ve aidat ödemeden üye olmanın belli bir disiplinle çalışma gerektirdiğini dile getiren meclis üyeleri, ” birlikten dirlik doğar. Biz emekliler meclisi üyeleri olarak zaman zaman toplantılar yaparak hem yaşadığımız kente, hemde bölgemizde emeklilerimize nasıl katkı sağlayabileceğimizi değerlendirdiğimiz toplantılarla belli kararlar alıyor, yerel yöneticilerle görüşüp çözüm noktasında çeşitli çalışmalarda bulunuyoruz.
Sosyal ve kültürel faaliyetlerle eğitim ve üretimin içinde olup; sağlıkla, mutlulukla bilinçli bir yaşam sürdürdüğümüzü düşünüyoruz.Emekli evinde buluşarak kitap okuma, sohbet ve toplantılarla ikinci baharımızı keyifle yaşıyoruz” diye sözlerini dile getiriyorlar.Haber: İlhan Akbulut

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

79 − = 72