KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN EN BAŞARILI BELEDİYESİ “GÖLCÜK”

Gölcük Belediyesi hayata geçirdiği kentsel dönüşüm projeleri ile Türkiye’ye örnek belediye oldu. Yeni sanayi sitesi tamamlanıp anahtarlar dükkan sahiplerine verilirken, Denizevler Mahallesi için yapılan yeni konutlarda da sona gelindi.

Gölcük Belediyesi, kentsel dönüşüm projelerinde başarılı uygulamalarıyla örnek bir belediye oldu. Bunlardan ilki; Gölcük şehir merkezinde kalmış eski sanayinin yerine Hisareyn Karaköprü mevkiinde modern, çağdaş yeni bir sanayi sitesi ve oto galericiler sitesi yapılmasıdır. Başkan Mehmet Ellibeş ve ekibi bunu başararak 25 Ekim’de dükkan sahiplerine anahtarlarını vermeye başladılar. Muhtelif büyüklüklerde toplam 416 adet dükkandan oluşan sanayi sitesi ve oto galericileri sitesi, modern görünümü geniş kullanım alanları ve bulunduğu mevki itibariyle Gölcük ilçesinin çehresini değiştirecektir. Bu kapsamda 31 Aralık’a kadar eski sanayi sitesindeki dükkanlar esnaflar tarafından boşaltılacak ve yeni sanayi sitesi hizmete girmiş olacak.

DENİZEVLER İÇİN YAPILAN PROJE DE SONA GELİNDİ

Belediye eliyle yapılan ve 20 gibi bir sürede tamamlanan proje, bu yönüyle yapılan ilk proje olma özelliğini taşıyor. Yine 17 Ağustos 1999 depreminin büyük zarar verdiği İhsaniye Denizevler Mahallesi Kentsel Dönüşümünde de sona yaklaşıldı. Sivritepe mevkiinde 541 adet konut büyük bir hızla yapılıyor. Devizevler hak sahibi olan vatandaşlarımız 25 Eylül tarihinde kura çekerek konutlarını belirlediler. Bu projeyle de Gölcük Belediyesi hem deprem gerçeğine karşı tedbirini almış hemde çağdaş ve modern şehirleşme yolunda önemli bir adım atmış bulunmaktadır. Sanayi esnafı ve vatandaş işbirliği ile el ele yürütülerek sonuçlandırılan projeler, Gölcük ilçesinin emin adımlarla geleceğinin inşasında önemli bir yer oluşturuyor.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

33 − = 30