KENTSEL DÖNÜŞÜMDE MUTLU SON

 

 

 

 

Gölcük Belediyesi öncülüğünde TOKİ ile birlikte hayata geçirilen ve Türkiye bir ilk olan Denizevler Kentsel Dönüşüm projesinde kuralar çekildi. 541 konuttan oluşan proje de, 146 hak sahibi için çekilen kuralar başarıyla gerçekleştirildi. Hak sahipleri böylelikle dairelerini belirlemiş oldu. Bu mutlu günlerinde Başkan Mehmet Ellibeş’te onları yalnız bırakmadı.

 

  

Gölcük Belediyesi’nin bir ilki gerçekleştirerek hayata geçirdiği Denizevler Mahallesi Kentsel Dönüşümü için yapılan konutların hak sahipleri için kura çekimi Kongre Sarayı’nda gerçekleştirildi. Kura çekimine 146 konut için hak sahibinin yanı sıra Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, TOKİ Kentsel Dönüşüm Şube Müdürü Banu Tantan, NOTER yetkilileri katıldı. Bu dönüşüm ile depreme maruz bölge olan Denizevler boşatılacak ve olası bir depremde bu bölgede olaşabilecek yıkım böylelikle önlenmiş olacak. Proje başarıyla devam ederken, en geç Haziran ayında teslim edilecek.

“GAYRETİ GÖSTERDİK SONUCA ERİŞTİK”

Kura çekimi öncesinde bir konuşma yapan Başkan Mehmet Ellibeş önemli açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi: “17 Ağustos Asrın Felaketini yaşamış bir kent olarak yaraları sarmaya devam ediyoruz. Hep birlikte zor günler geçirdik. Bu zor günleri tekrar yaşamamak adına, yeni depreme hazır olmak durumundayız. Çünkü bilim adamları yeni depremlerin kapıda olduğunu belirtiyorlar. Nasıl Gölcük Depremi’nde başka iller de etkilendiyse, bize yakın iller de olabilecek bir depremde bizde etkilenebiliriz. Bunu önlemek adına zaten afete maruz bölge olan Denizevler Mahallemizde bir kentsel dönüşüm gerçekleştirdik. Çocuklarımızın geleceği için bu gayreti gösterdik ve sonuca eriştik. Sizde bunu kabul ettiniz” dedi.

TOKİ BAŞKANI TALEPLERİNİZİ KABUL ETTİ

Konuşmasına devam eden Başkan Ellibeş , “Dün TOKİ Başkanımıza gittiğimizde sizlerin bazı isteklerini kendisine ilettik. Zemin katlarda kuraya katılmama talebimiz kabul edildi. Zemin katlar bugün yapılacak kura çekimlerinde yer almayacak. Fark ödemesi gerekenlerin o günkü koşullarda ki farkı ödemesini de sayın TOKİ Başkanımız kabul etti, bizleri kırmadı. Bunun dışında özel istekleri de paylaştık. Sonuç itibariyle daha huzurlu, daha güvenli, daha sağlıklı bir şekilde yaşayabileceğiniz, bir mahallenin oluşması adına sonuçlarımızı elde etmiş olduk. Bugün inşAllah her biriniz çekeceğiniz kura ile daha güzel mutlu günler yaşarsınız. Gölcükümüze sizlere, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

146 KONUT İÇİN KURA ÇEKİLDİ HAZİRAN’DA TESLİM

Sonrasında ilk hak sahibinin ismini de Başkan Ellibeş çekti. Sonrasında kuralar çekimi 146 hak sahibi için devam etti.   Sivri Tepe rezerv alanında 541 konut bulunuyor. Tip -1 10, Tip -2 141, Tip- 3 106 başvuru bulunurken, bu hak sahiplerinin yerleri bu kura çekimi ile belirlenmiş. Geri kalan konutlar için ise daha sonra başvuranlar arasında kura çekimi yapılacak. Bu evleri kimlerin hangi şartlarda alabileceği ise TOKİ tarafından açıklanacak. Konutların en geç Haziran 2019 yılında teslim edilmesi bekleniyor. Haber: Serkan SIDAL

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 3 = 2