İZMİT BELEDİYESİ’NDEN 1 AY OLMADAN İSTİFA ETTİ!

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in yerel seçimlerden sonra Muhtar Hizmet Masası Sorumlusu olarak atadığı Serdar Mahallesi Muhtarı Ümit Yılmaz görevinden istifa etti.
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Muhtar Hizmet Masası Sorumlusu görevine atadığı Serdar Mahallesi Muhtarı Ümit Yılmaz görevinden istifa etti. Ümit Yılmaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifasını duyurdu.
‘AMACIM BÜTÜN MUHTARLARIMIZLA BELEDİYE ARASINDA KÖPRÜ OLUP GEÇEN DÖNEM YAŞANAN SIKINTILARIN YAŞANMAMASI VE HİZMETTİ’
Görevinden istifa ettiğini açıklayan Yılmaz, istifa açıklamasında şunları söyledi:
“Değerli arkadaşlar, hayatımın hiçbir döneminde bana öğretilen doğruluk ve dürüstlükten ödün vermeden kendi bildiğim doğruları savunmaktan sebebi ne olursa olsun vazgeçmedim. 20 senedir hizmet sektöründe elimden geldiği kadar gayretle çalışarak hiçbir karşılık beklemeden çalışıyorum. Bu dönem ısrarla gelen meclis üyeliği görevini kabul etmeyip, muhtarlık yapmayı tercih ettim. Seçimden sonra belediye başkanımızdan gelen muhtar hizmet masası sorumluluğunu teklifini kabul ettim. Amacım bütün muhtarlarımızla belediye arasında köprü olup geçen dönem yaşanan sıkıntıların yaşanmaması ve hizmetti.
‘VERİLEN SÖZLER TUTULMADI’
Ancak ne verilen sözün ne de söylenenlerin hiçbirine uyuşmadığı bir ortamda bulunduğumu kısa sürede çözmüş oldum. Hizmetle bağdaşmayan hiçbir görevin benim için önemi olmamıştır. Onun için ne muhtarlarımıza ne de belediyemize fayda sağlamayacak görevimden kendi irademle ayrılmış bulunmaktayım.
‘BİZİ BİLEN BİLİR, BİLMEYENDE KENDİSİ GİBİ BİLİR’
Ben kimseye makam ve gösteriş için görüntü yapacak yaşı ve tecrübeyi çoktan geride bıraktım. Belki hizmet harici sadece görüntü için bu koltukların taliplisi çoktur, bekleyenler buyursun otursun. Bizi bilen bilir bilmeyen de kendisi gibi bilir. Saygılarımla.”
Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)