İŞERİ VE GÜREL GAZETECİLERİ AĞIRLADI, BAKIN NELER DEDİLER?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük belediye başkan adayı İsmet İşeri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Gazetecileri Simit Sarayı’nda ağırladı. Dün sabah Gölcük Basın mensuplarını ağırlayan İsmet İşeri’ye CHP İlçe Başkanı Fikret Gürel, CHP İlçe Kadın Kolları Türkan Çimen ve partililer katılım sağladı.

“SİZ DEĞERLİ GAZETECİLERİ ÖNEMSİYORUZ”

CHP Gölcük Belediye Başkan adayı İsmet İşeri kahvaltı programında yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘Bugün bir kahvaltı ortamında siz çalışan gazetecilerin önemli bir gününde birlikteyiz. Tabi bugünün özel bir gün olarak kutlanmasının bir gerekçesi vardır. Her önemli ve anlamlı günün bir geçimişi vardır.  1961 yılında Çalışan Gazetecilerin özlük ve haklarının iyileştirilmesi konusunda özgürce bağımsız haber yapabilmeleri için işsiz kaldıkları için kendileri bir gazete çıkartıyor. 1971 yılına kadar bu iş böyle oluyor. Sizler toplumun sesisiniz. Gazetecilerimiz gece gündüz vatandaşın aydınlanma ve bilgilendirme görevini yerine getiren, çok zor koşullarda görevini ifa eden çalışanlarından birisiniz. Tabi bu alanda bir takım özlük haklarınızdan ziyade bir takım düzenlemeler yapılıyor. Bunlar asla yeter ki değil. Zaman kavramı olmadan, hatta gecenin karanlığında yatağınızadan kalkıp haber yapan siz değerli gazetecilerimizi önemsiyoruz” dedi.

“GAZETECİLER TOPLUMA IŞIK OLMALIDIR”

İşeri konuşmasının devamında, “İşimize gittiğimiz de gazeteleri okuyoruz. Gazetelere değer veriyoruz. Sizlerle bilikte olmayı, sizlerin kalemi kırılmadan bağımısz bir şekilde haberlerinizi yapacak olmanızın hayalini kuruyoruz. Ülkemizde eleştiri yaptığın için haber yaptığı için 150 gazeteci içeride. İnşallah daha güzel bir gelecek sizleri bekler. Biz siyasilerin mücadelesi bu bağlamda. Siz gazetecilerin de bu bağlamda yapacağınız haberlerden ötürü kesinlikle gözaltı ya da tutuklanma gibi düşünceniz olmamanız gerekiyor. Ben bu bağlamda bir kez daha gününüz buruk dahi olsa kutlu olsun diyorum. Hepimiz bedel ödemeye hazırız. Geçmişte ecdadımız bedel ödedeği için böylesine güzel bir ülkedeyiz. Gazeteciler topluma ışık olmalıdır’diyerek sözlerini noktaladı.

GÜREL: ÖZGÜR, BAĞIMSIZ, SAĞLIKLI BİR ORTAMDA ÇALIŞMANIZI DİLİYORUM

CHP İlçe Başkanı Fikret Gürel, ‘4 Ocak 1961’ede basın çalışanlarının özlük hakları ile alakalı yasanın 212. maddesinde geçen bugün Çalışan Gazeteciler Bayramı olarak ilan edilmiş. 1971 yılına kadar da basın bayramı olarak kutlanmış. Gece gündüz demeden toplumu aydınlanmada görev alan siz değerli gazetecilerimizin bu özel gününü bende kutluyorum. Özgür, bağımız ve sağlıklı ortamda çalışmalarınızı sürdürmenizi diliyorum’ dedi.

İŞERİ: “İKTİDAR İLE YARIŞIYORUM”

Seçim süreci ile ilgili de bilgi veren İşeri, “Ben ilçe başkanı olarak belediye başkanı olma gibi bir düşünceyle asla yola çıkmadım. O günün konjonktüründe Turan abi çok ilgi görüyordu. Benim ismimin dışında başka biri olmasaydı da hiç önemli olmazdı. Partim için çalışırdım. Ama benim üzerimde çok fazla ilgi gördüm. Teveccüh gördüm. Halkımızın olumlu tepkileri beni aday olarak kaçınılmaz kıldı. Bende bu konuda çok fazla çalışmalar  yaptım. Yoklamalar yaptım. Ben bu çalışmaları yaptıktan sonra aday olmaya karar verdim. Ben kuvvetle muhtemel kazanacağımı umuyorum. Kazanacağım demek büyük iddia olur sonuçta iktidar ile yarışıyorum. Bizler herkesime dokunuyoruz. İnsanlar ben ark partiliyim demelerine rağmen oyum size diyenler fazla. Her kesimden oy alacağımı düşünüyorum. Sonuçta bu bir seçim, eğer vatandaşın duyguları düşünceleri sandığa yansırsa kazanabileceğimi umuyorum” diyerek sözlerini noktaladı. Haber: Soner Gülezer

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

88 − 79 =