HALK ÜNİVERSİTESİNDE YAZ DÖNEMİ KAYITLARI BAŞLADI

 

 

 

 

 

Kentin dört bir yanındaki kurs merkezleri, yaz boyunca vatandaşlara ücretsiz eğitim vermeyi sürdürecek. Yaz döneminde vatandaşlar yine kendilerine uygun bir branşta ücretsiz eğitim alma olanağı bulacak. Gelen talep doğrultusunda yaz döneminde Kur’an-ı Kerim eğitimi de verilecek.

 

 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarında (KO-MEK) yaz dönemi eğitimleri başlıyor. Eğitimler yaz boyunca devam edecek. KO-MEK, bu dönemde 42 kurs merkezinde ve 326 branşıyla halk eğitiminin yanında olacak. Yaz dönemi kayıtları ise alınmaya devam ediliyor. Yaz döneminde vatandaşlar yine kendilerine uygun bir branşta ücretsiz eğitim alma olanağı bulacak. Gelen talep doğrultusunda yaz döneminde Kur’an-ı Kerim eğitimi de verilecek.

 

KURSİYERLER İÇİN SOSYAL AKTİVİTELER DÜZENLENECEK

Öte yandan yaz dönemine katılacak olan kursiyerler için birbirinden farklı sosyal aktiviteler düzenlenecek. Kursiyerler böylece bir yandan, yaz aylarında sevdikleri bir branşta eğitim alacak, diğer yandan da keyifli sosyal faaliyetlere katılabilecek.

 

KO-MEK’TE HER YETENEĞE GÖRE BİR BRANŞ VAR

KO-MEK’in Kocaeliler tarafından bu denli sahiplenilmesinin en önemli sebeplerinden birini hiç kuşkusuz branş sayısının çeşitliliği oluşturuyor. KO-MEK’te bilgisayar, yabancı dil, müzik gibi klasik branşların dışında son derece farklı alanlarda ve istihdama yönelik kurslar bulunuyor. Bunlar arasında Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Giyim Üretim Teknolojisi, Asansör Sistemleri Bakımı ve Onarımı içeren Elektrik Elektronik Teknolojisi, Gaz Altı (mig – mag), Örtülü Elektrot ve Ark Kaynağı ile Tig Kaynakçılığına yönelik Metal Teknoloji kursları,  Havuz Suyu Operatörlüğü, Arıcılık, Büro Yönetimi ve Sekreterlik gibi istihdama katkı sunan kurslar yer alıyor. Söz konusu branşlar, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda açılıyor.

 

BU YAZ KO-MEK’LE DAHA GÜZEL OLACAK

Bilindiği gibi KO-MEK bundan böyle 12 ay boyunca faaliyetlerini sürdürecek. Bu çerçevede KO-MEK yaz kursları ilk kez bu yıl başlamış olacak. Vatandaşlar kış aylarında büyük bir ilgi ile geldikleri kurslara yaz aylarında ara vermeden devam etmiş olacak. Kocaelililer, böylece yaz aylarını daha verimli bir şekilde geçirme olanağı yakalarken, birçok vatandaş da ileride bir meslek sahibi olmanın ilk adımlarını atacak.

 

BAŞVURULAR KO-MEK.ORG ADRESİNE

Yaz dönemi kayıtları, KO-MEK’in www.komek.org İnternet sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilecek. Vatandaşlar bu adres üzerinden istedikleri branşı seçerek, başvuru yapabilecek.

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 36 = 44