HALIDERE IŞIL IŞIL

Gölcük Belediyesi, Halıdere merkezinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi önündeki alanda yapımı tamamlanan Kent Meydanı ışıklandırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından ışıl ışıl yanmaya başladı.

Gölcük Belediyesi Gölcük merkezindeki Anıtpark, Değirmendere Çınarlık Meydanı, Saray, Örcün, İhsaniye ve Yukarı Değirmendere’deki kent meydanlarının yenilenmesinin ardından şimdide Halıdere Kent meydanı projesini hayata geçirdi.

MEYDAN YENİ BİR ÇEHREYE KAVUŞTI

Halıdere Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi önünde oluşturulan meydan, peyzaj çalışmaları ve çevre düzenlemesinin tamamlanmasıyla yeni bir çehreye kavuştu. Işıklandırma sistemlerinin tamamlanması ile birlikte Kent Meydanı gökyüzünden ışıl ışıl görünmeye başladı. Yeşil alanların bulunduğu meydanda ağaçlar için otomatik sulama sistemi bulunuyor. Meydanın zemin kaplamasında doğal taşlardan granit ve bazalt plak taşlar kullanıldı. Yaklaşık bin iki yüz elli metrekare alan üzerine uygulanan proje, hem Halıdere’ye özgü bir meydan olarak ortaya çıkmış oldu hem de vatandaşların yeni bir buluşma noktası oldu. Peyzaj donatı elemanları, ahşap oturma birimleri, süs havuzu, dekoratif aydınlatma elemanlarının yer aldığı kent meydanı vatandaşlar tarafından çok beğenildi.

İLÇEMİZİ GELECEĞE HAZIRLAMAYA DEVAM EDİYORUZ

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “Halıdere eski belediye binamızı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi haline dönüşmesinden sonra buradaki hareketlilik arttı. Bizlerde Gölcük Belediyesi olarak vatandaşlarımızın taleplerine duyarsız kalmadık. Buraya kent meydanı projesi oluşturarak çalışmalara zaman kaybetmeden başladık ve kısa sürede çalışmaları biterek kent meydanını vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Daha yaşanılabilir Gölcük için, çalışmaya, eksikleri gidermeye ve ilçemizi geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz. Bu anlamda göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemizin öncelikli eksikliklerini giderme anlamında yoğun çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Halıdere Kent Meydanı da bu projelerimizden bir tanesi. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 10 = 12