“BU TARİHİ SORUMLULUĞU ALMANIN ZAMANI GELDİ”

 

CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, ilçe başkanlığından istifa ederek belediye başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Parti binasının önünde yapılan açıklamada İşeri’ye partililer tam destek verdi. İşeri konuşmasında, “Son bir yıldır Gölcük’te benimle alakalı oluşan teveccühü gördükten sonra bu tarihi sorumluluğu almanın zamanının geldiğini anladım” dedi.

Beklenen oldu ve Cumhuriyet Halk Partisi Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, ilçe başkanlığından istifa ederek Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde başkanlık için aday adaylığını açıkladı. 6.5 yıldır ilçe başkanlığı görevini yürüten İşeri’nin adaylık açıklamasına partililer yoğun ilgi gösterdi ve parti binasına sığınılmadığı için sokakta yol kapatılarak basın açıklaması yapıldı. İşeri’nin aday adaylığı açıklamasına ilçe eski başkanları ile önceki dönem Belediye Başkanı adayı olan ve az bir oyla Başkan Mehmet Ellibeş’e seçimi kaybeden Turan Dumlu’da katıldı. Tam bir birlik havası verilen açıklama da İşeri’de coşkulu bir konuşma yaptı.

“YEREL YÖNETİMLER İKTİDARA GİDEN YOLDUR”

İşeri konuşmasında şunları söyledi: “Çok saygıdeğer Gölcüklüler benden önce partimize hizmet veren ilçe başkanları ve partimizin değerli emekçileri. Hepiniz hoşgeldiniz. Değerli arkadaşlar bu akşam sizleri 6.5 yıl süren ilçe başkanlığımı sonlandırmak ve Gölcük Belediye Başkanlığına aday adaylığımı açıklamak için buraya davet ettim. 7 Nisan 2012 yılında partimin ilçe başkanlığına seçildim. Biliyorsunuz İlçe başkanlığı görevini yürütmek hiç kolay değil. Çünkü biz ülkenin kurucu iradesiyiz. Bugün ülkemiz ve bizler çok sıkıntılı süreçten gidiyoruz. Yerel yönetimler iktidara giden yolun başlangıcıdır. Yani yerel yönetimler çok çok önemlidir” dedi.

“GÖLCÜK ÇOK KÖTÜ DURUMDA”

Başkan İşeri konuşmasının devamında ise,  “Hepinizin bildiği gibi belediyecilik zor görevdir. 1968 yılında göreve gelen Süleyman Solak başkanımızın Gölcük’ün mimarında gerçekten çok emeği vardır. Kendisini rahmetle anıyorum. Nitekim Süleyman Solak başkanımız 1977 yılında belediye başkanlığını kaybettikten sonra Gölcük, sosyal belediyeciliği kaybetmiştir. O günden bu yana Gölcük’te sosyal belediyecilik olmamıştır ama inanın siyaseten söylemiyorum buranın havasını soluyan, havasını yaşayan bir İsmet İşeri olarak Gölcük gerçekten çok kötü durumda. Bizler Gölcük’ü sosyal belediyecilik vizyonuyla, halkıyla bütünleşerek imar edeceğiz. Mahalle mahalle gezeceğiz. Hep birlikte Gölcük’ü yaşanabilecek hale getireceğiz. Biliyorum bunu yapmak çok zor ama bizler projelerimizi Büyükşehire iletip insanların İzmite gitmelerini önleyeceğiz. Bizler büyüklerimizin bize bıraktığı mirası canla başla çalışıp en güzel hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

“TARİHİ SORUMLULUĞU ALMANIN ZAMANI GELDİ”

Belediye Başkanlığına aday adaylığı konusunda bilgi veren İşeri, “Adaylığım konusuna gelirsek benim illa ki makam, başkanlık gibi bir düşünceyle siyasete girmeK gibi amacım hiç olmadı. Siyasetteki ilk amacım rüştümü ispat etmekti. Biliyorsunuz ki, 2014 yerel seçimlerinde Gölcük’te Turan Dumlu’yla iktidara çok yaklaştık. Gölcük halkı sağolsun teveccühünü gösterdi ama olmadı. Kendimi tanıtacak olursam Gölcük’te 34 senedir yaşamaktayım. Mali Müşavirim ve mesleğime hala devam etmekteyim. Gölcük’ün STK’sıyla, dernekleriyle, sendikalarıyla hep iletişim halinde olduk. Son bir yıldır Gölcük’te benimle alakalı oluşan teveccühü gördükten sonra bu tarihi sorumluluğu almanın zamanının geldiğini anladım” ifadelerini kullandı.

“BİRİLERİNİ ZENGİN ETMEYECEĞİZ”

İşeri konuşmasının son kısmında ise, “Şunu net söyleyeyim ki, biz belediye başkanlığına birilerini zengin etmek için gelmeyeceğiz. Kimseyi kayırmayacağız. İhtiyaca göre iş vereceğiz. Bizim Meclis Üyelerimiz toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde olacak. Bizler çok zor bir göreve soyunuyoruz. Bu zor görevi oluşturacağımız, kaliteli kadrolarla insanlara anlatacağız. Herkesin takdirini kazanacak kadromuzla halkımızdan görev isteyeceğiz.  Partimde 6 buçuk yıl görev yaptım. Görev yaptığım sürece her zaman yanımda olan eski ve yeni tüm örgütteki arkadaşlarıma ve özellikle kadın kollarımıza çok teşekkür ediyorum. Aday adaylık sürecimiz bizi partimizden kopartmayacak  Bunu herkes iyi bilmeli.  Bu sefer Gölcükte iktidarı mutlaka kazanacağız. Buna inanın diyerek” sözlerini alkışlar arasında tamamladı. Haber: Serkan SIDAL

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

97 − 96 =