HALICI: “ÜLKE GENÇLİĞİNİN BİZLERE İHTİYACI VAR”

 

 

 

 

Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli Şubesi Mart Ayı il değerlendirme toplantısını 12 ilçe başkanı ve komisyonlarıyla birlikte yoğun katılımla gerçekleştirdi. Toplantı da bir konuşma yapan AGD Kocaeli Şube Başkanı Kemal Halıcı, “Ülke gençliğinin bizlere ihtiyacı var, çok çalışmalıyız” dedi.

 

 

 

 

Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli Şubesi Mart Ayı il değerlendirme toplantısını 12 ilçe başkanı ve komisyonlarıyla birlikte yoğun katılımla gerçekleştirdi. Divan toplantısına il ve ilçe yönetimlerinin yanı sıra AGD İmam-Hatip Komisyonlarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Selim Dumangöz’de katıldı. AGD Kocaeli Şube Başkanı Kemal Halıcı’nın konuşması ile başlayan Şube Divan Toplantısı, ilçe başkanlarının ve şube yönetiminin aylık faaliyet raporları ile devam etti.

 

ÜLKE GENÇLİĞİNİN BİZLERE İHTİYACI VAR

Divan toplantısında konuşan AGD Kocaeli Şube Başkanı Kemal Halıcı, “Biz başkaları için yaşayan insanlarız. Müslümanların böyle olması gerekir. Peygamber Efendimiz bizler için yaşamış, bizler için dua etmiş. Biz de onun ümmeti olarak böyle davranmalıyız. Allah için çalışmayan bir topluluğa yardım edilmez. İnşallah bizim oluşturduğumuz topluluk da Allah katında çok önemlidir” dedi.

“İMANLI GENÇLER YETİŞTİRMEK İŞİMİZE DÖRT ELLE SARILMALIYIZ”

Halıcı, imanlı ve ümmete faydalı gençler yetiştirmeyi amaçladıklarını ifade ederek, “İslam dünyası kan gölü halindeyken, Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli Şubesi olarak üstümüze düşen sorumlulukların ve görevlerin farkına varıp, bu konuda neler yapabiliriz muhasebesini yapmak en önemli görevimizdir. İşimiz çok zor, bunun farkında olarak işimize dört elle sarılıp, faydalı gençler yetiştirmek için daha çok çalışmalıyız” dedi.

 

BU DAVA YÜK DEĞİL BİZE BAHŞEDİLEN LÜTUFTUR

Divan toplantısında konuşma yapan AGD İmam-Hatip Komisyonlarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dumangöz, “Ne makam ne mevki ne de maddi karşılık olmaksızın aksine vaktimizden, malımızdan, ailemizden fedakarlıklar yaparak  yürüttüğümüz bu çalışmalar bizler için yük değil Allah’ın (c.c) bir lütfudur. Bu nedenle her anımızı Allah’ın rızasına uygun şekilde yaşamalı ve kardeşlik vazifelerimizi yerine getirerek çalışmalıyız” dedi. Yapılan sunumlar ve konuşmaların ardından görev değişikliği yapılan ilçe başkanlarına AGD Genel Başkan Yardımcısı tarafından plaketleri takdim edildi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

8 + = 12