GREV KARARI ALINDI!

Türk Metal Sendikası ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) arasındaki görüşmeler 7 Ekim 2019 tarihinde başlamıştı. MESS tarafının, işçilerin içinde bulunduğu zor koşulları hiçe sayan tekliflerinde ısrar etmeleri nedeniyle müzakereler tıkanmış ve sendikamız bir dizi eylem kararı alarak uygulamaya koymuştu. Ülkenin dört bir yanında örgütlü oldukları fabrikalarda devam eden eylemler Pazar günü gerçekleştirilecek Türk Metal’in Büyük Bursa Mitingi ile meydanlara taşınacak.

Türk Metal Sendikası Gölcük Şube başkanı Mehmet Şener; ‘MESS’in uzlaşmaz tutumu karşısında eylemlerimiz yaygınlaşarak devam ederken sendikamızca grev kararı alınmıştır’ dedi.

Üyelerimizin hak ve özgürlükleri için mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimize dikkat çekerek, “İşveren sendikası MESS ile masada anlaşamayan, metal işçisine dayatılan yoksulluk ücretini kabul etmeyen sendikamız, GREV KARARI almıştır.” diyerek, “Sendikamız üyelerimizin hak ve özgürlükleri için mücadelesini kararlılıkla sürdürecek, temsil ettiği üyelerinden aldığı güçle yolundan dönmeyecektir. Kararımızın sendikamıza, üyelerimize ve işçi sınıfımıza hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 31 = 36