“GÖNLÜMÜZ 80 YILDIR YASTA”

Gölcük Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Arslan, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. ölüm yıl dönümüyle ilgili açıklamalarda bulundu.Büyük önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümün “Hüzünlü bir şekilde anacağız” dedi.

 BİR 10 KASIM’I DAHA HÜZÜNLÜ BİR ŞEKİLDE ANACAĞIZ

Başkan Mehmet Arslan yaptığı açıklamada; “Bir 10 Kasım’ı da hüzünlü bir şekilde anacağız. Böyle bir dehayı yitirmemizin üstünden 80 yıl geçmiş. Peygamber efendimize bile 63 sene ömrümüze bağışlanmış ömür. Atatürkümüz’e de 57 sene bağışlanmış. Gönlümüz yasta. Bir 10 Kasım’ı da hüzünlü bir şekilde anacağız.  Atatürkümüz’e ve silah arkadaşlarına Allah gani gani rahmet eylesin. Bu ülke onlara çok şey borçlu. Yaptığı yenilikleri kendisi önderliğinde etrafındaki insanlarla yapmıştır. Onun mirasını maalesef ki yanlış şekilde kullanan insanlar var günümüzde. Onun etinden sütünden faydalanmak isteyen insanlar var. Bunlar yanlış şeyler. Siz siz olun bunların hiçbirisine fırsat vermeyin. Daima Atatürk’ün çizdiği doğru yoldan ilerleyin.” ifadelerini kullandı.

DÜRÜSTLÜK EN BÜYÜK HAZİNEDİR

Gençlere önemli nasihatlerde bulunan Başkan Mehmet Arslan: ”Çok güzel bir ülkede yaşıyoruz. Her şeyiyle cennet gibi bir ülkede yaşıyoruz. Bunun kıymetini bilin. Hiçbir şeyde dürüstlükten ayrılmayın. En güzel hazine o hepimiz için. Dürüst olacaksınız yaptığınız işi güzel yapacaksınız. Yemek bile yapıyorsanız güzel yapacaksınız. Herkes okuyacak belli bir yere gelecek diye bir kural yok ama herkes işini layıkıyla yapmalı önemli olan o. İstiklal savaşında yokluklarla savaşmışız. Oralardan buralara gelmişiz. Böyle bir ülkenin evlatlarıyız. Onun için ne yaparsanız yapın doğru yapın, düzgün yapın, dürüst olun” diyerek sözlerini noktaladı. Haber: Büşranur Durdu

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

35 − = 28