GÖLCÜK’ÜN PODOLOJİ MERKEZİ’NE YOĞUN İLGİ

 

 

 

 

 

Gölcük’te bir süredir faaliyette olan bu işin eğitimini almış, işlerinde uzman olan  Begüm Hüma Yaman ve Sultan Çavga’nın sahibi oldukları B&S Podoloji Merkezi büyük ilgi görüyor.  Özellikle diyabetli hastalar, tırnak mantarı, nasır, çatlak-kalınlaşmış cilt sorunu yaşayanlar, tırnak batması olan kişiler, tırnaklarında şekil bozukluğu olan kişiler, sporcular ve gebeler, basma bozukluğu olanların tedavi görüyor.

 

 

 

 

Gölcük’te bir süredir faaliyette olan bu işin eğitimini almış, işlerinde uzman olan  Begüm Hüma Yaman ve Sultan Çavga’nın sahibi oldukları B&S Podoloji Merkezi büyük ilgi görüyor.  Çalışmaları ve faayet alanları ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Yaman ve Çavga şunları söyledi:  En önemli farkımız tabi ki Kocaeli Üniversitesi mezunu olmak. Dediğimiz gibi bu program ilk Kocaeli Üniversitesinde kuruldu ve biz ikinci mezunlarıyız. Podologlarımızdan Begüm Hüma Yaman programı birincilikle bitirdi. Eğitimimizi Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde çalışsan öğretim görevlisi hocalarımızdan aldık. Eğitim kalitesi ve niteliğini isteğimiz ve çabamızla tamamlayarak bugün bu noktaya geldik” dediler.

 

AYAK RAHATSIZLIKLARI İLE İLGİLİ TÜM TEDAVİLER

Açıklamalarına devam eden Yaman ve Çavga, “Biz B&S Podoloji Merkezi olarak özellikle diyabet (şeker) hastalarının ayakbakımlarını yapıyoruz.Diyabette ayak bakımı çok önemli bir yere sahip çünkü diyabetin etkilediği 3 organdan biri ayaklar. Maalesef diyabetik ayak ülserleri (yara) ampütasyonla sonuçlanmakta. Podologlar olarak öncelikli hedefimiz koruyucu bakım sağlamak. Diyabeti olan birinin kesinlikle en az yılda iki kez ayak muayenesi yaptırması gerekmekte. Tabi bu kontroller kişinin risk durumuna göre kısalıp uzamakta. Onun dışında tırnak mantarı bakımı, nasır bakımı, tırnak batmasında tel uygulaması, çatlak topuk bakımı ve sporcularda ayak bakımı yaptığımız uygulamalar arasında. Aylık kontroller uyguluyoruz ve böylece takiplerimiz yapıyoruz. Tabi destek ürün kullanmak verdiğimiz eğitimlere uygun davranmak ve kontrolleri aksatmamak iyileşme sürecini hızlandırıyor.

 

MUAYENE ÜCRETİ YOK ÜCRETSİZ OLARAK TEŞHİS KONULUYOR

Bize ayağında sorunu olan herkes (kadın, erkek, yaşlı, çocuk) başvurabilir diyen Yaman ve Çavga, “Özellikle diyabetli hastalar, tırnak mantarı, nasır, çatlak-kalınlaşmış cilt sorunu yaşayanlar, tırnak batması olan kişiler, tırnaklarında şekil bozukluğu olan kişiler, sporcular ve gebeler, basma bozukluğu olanlar. Zaten muayenemiz ücretsiz önce değerlendirmelerimizi yapıyoruz ve kişi işlem yaptırmak isterse uygulamaya geçiyoruz.  Bunun dışından da hiçbir sorunu olmayan kişiler medikal el ve ayak bakımı için bize başvurabilirler” dediler. Merkeze ulaşmak isteyenler için adres: Merkez Mahallesi, 31.Sokak, No:5 Uğurlu Apartmanı Kat:1 Daire: 1. (Gölcük Merkez Camisi karşısı) Randevu Tel No: 0 534 014 12 16 Haber: Serkan SIDAL

 

 

 

 

Print

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

88 − 84 =