GÖLCÜK’TEN DE İFTAR İÇİN BAŞİSKELE’YE GİDİYORLAR

Avantgardia

 

 

Hafta içi her akşam Başiskele Sahili’nde düzenlenen iftar programına katılım sağlayanların sayısında artış gözlenmesi üzerine 5 bin kişilik olan yemek sayısı 6 bin kişiye çıkarıldı. İlgi çok büyük olurken, komşu ilçelerden bilhassa da Gölcük’ten de insanlar Başiskele Sahil’in de iftarda buluşuyor. 

 

 

 

 

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz örf ve adetlere, gelenek ve göreneklere sahip çıkarak, birbirini tanıyan tanımayan binlerce kişiyi aynı sofrada buluşturuyor. 9 senedir süren gelenek halkında sahiplenmesiyle daha da bereketleniyor. Hafta içi her akşam Başiskele Sahili’nde düzenlenen iftar programına katılım sağlayanların sayısında artış gözlenmesi üzerine 5 bin kişilik olan yemek sayısı 6 bin kişiye çıkarıldı.

KOMŞU İLÇELERDEN DE GELİYORLAR

Başiskele halkı her yıl aynı sofrada Ramazan’ın bereketini paylaşıyor bu paylaşıma komşu ilçelerden gelen misafirlerini de ortak ediyor. Ramazanın manevi havasında her gün yürekler bir oluyor, beraberlik örneği sergileniyor. Birlik ve beraberliğe şahit olanlar, Başiskele’de yaşamanın gerçekten bir ayrıcalık olduğunu vurguluyor. Sadece aynı aşı paylaşmanın değil, komşuluğun sıcaklığı ve samimiyetin de en üst seviyede olduğu akşamlarda vatandaşlarla bir araya gelen Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz iftar programlarına katılarak sofraları güzelleştiren değerli hemşerilerine teşekkür ediyor. Başiskele’de faaliyet gösteren işletmelerin katkıları ile verilen iftar yemeklerinden bir yenisi Enpay A.Ş tarafından verildi. Katkılarından dolayı Enpay A.Ş İdari İşler Müdürü Kemal Uzun’a Başkan Ayaz adına teşekkür plaketi takdim edildi. İftar sonrasında ise Abdurrahman Önül en güzel ilahilerini Başiskele halkı için seslendirdi.

 

 

 

 

error
Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

7 + 3 =