GÖLCÜK’TE ESKİ ENKAZ DÖKÜM SAHASI YEM YEŞİL BİR ALAN OLUYOR

Gölcük Millet Bahçesi’nin yapımı devam ediyor.  Ağaç dikimi başladı: 1.500 adet 10 yaş civarı çeşitli cinste ağaç ve çok miktarda bitki ve çiçek Gölcük Millet Bahçesi’nde yer alacak. Proje bittiğinde, bir dönem enkaz döküm sahası olarak kullanılan alan, yem yeşil bir görünüme kavuşacak.

Bir dönem enkaz döküm sahası olarak kullanılan, Gölcük Belediyesi Rahvan At Yarışı Tesisleri’nin altında, Koray Aydın Parkı’nın hemen üstünde, Örcün Mahallesi sınırları içinde yer alan 55.000 m2 alanlı Gölcük Millet Bahçesi’nin yapımı devam ediyor.

1500 ADET 10 YAŞ CİVARI AĞAÇ YER ALACAK

Gölcük’e yeni bir sosyal yaşam alanı kazandıracak olan Gölcük Millet Bahçesi’nin şu anda sosyal bina yapımı devam ederken, bir yandan da ağaçlar dikiliyor. 1.500 adet 10 yaş civarı çeşitli cinste ağaç ve çok miktarda bitki ve çiçek Gölcük Millet Bahçesi’nde yer alacak. Bir dönem enkaz döküm sahası olarak kullanılan atıl alan, yem yeşil bir görünüme kavuşacak.

GÖLCÜK MİLLET BAHÇESİ’NDE NELER OLACAK?

Gölcük Millet Bahçesinde; Millet Kıraathanesi, Çınar Meydan, Çocuk Oyun Alanı, Fitness Alanı, Şifalı Bitkiler Bahçesi, Lalezar Bahçesi, Gülizar Bahçesi, Etkinlik Çayırı, Bisiklet Yolu, Koşu Yolu, Sağlıklı Yaşam Parkuru, Gezinti Yolu, Kameriyeler, Oturma Basamakları, Oturma Noktaları, Etkinlik Çayırı, Millet Çayırı / Afet Toplanma Yeri, Meşe Korusu, Kayın Korusu gibi birçok doğal, kültürel ve sportif alan yer alacak. Millet Kıraathanesi 560 m2 kapalı alana sahip olacak ve bünyesinde; kafetarya, kütüphane ve benzeri sosyal ihtiyaç alanları yer alacak.

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 86 = 90