Gölcük’te coşkulu bayramlaşma

Gölcük’te coşkulu bayramlaşma

 

Kurban Bayramı vesilesiyle gerçekleştirilen Gölcük Kent Bayramlaşması, Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda geniş katılım ile yapıldı. Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak ve Başkan Ali Yıldırım Sezer tek tek katılımcıların bayramını tebrik etti.

Kurban Bayramı vesilesiyle gerçekleştirilen Gölcük Kent Bayramlaşması, Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda geniş katılım ile yapıldı. Bayramlaşma törenine, Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer başta olmak üzere,  ilçe protokolü, İlçe Daire Müdürleri, Siyasi Partilerin Başkanları, STK’lar, Sendika ve Odaların Başkan ve temsilcileri, Belediye Birim Müdürleri, Belediye ve Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş bir araya gelerek, bayramın birlik ve beraberlik olgusunu en güzel şekilde yaşanmasını sağladılar.

“BİR ARAYA GELMEK ÇOK ÖNEMLİ”

Bayramlaşma töreninde ilk olarak katılımcılara Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer seslendi. Öncelikle Gölcüklü hemşehrilerinin bayramını kutlayarak şunları söyledi: “Bayramlar birlik, beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın en üst düzeye çıktığı günlerdir. Yine böyle bir günde, bir arada bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu söylemek istiyorum. Burada görebildiğim kadarıyla her kesimden, her görüşten ve memleketimizin dört bir köşesinden Gölcük’e gelerek yerleşmiş hemşehrilerimiz var. Bir araya gelmek birlik ve beraberliğimiz açısından çok önemli bir durum. Ben öncelikle huzur içerisinde bugünlere kavuşmamızı sağlayan şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anmak istiyorum. Yine huzur içerisinde olmamızı sağlayan güvenlik görevlilerimize de ayrıca şükranlarımı sunmak istiyorum. Kurban Bayramı özellikle dayanışmanın üst seviyeye çıktığı bir bayramdır. Bu duyguları bugünde en üst seviyede yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Nice bayramlara kavuşmamızı Allah’tan niyaz ediyorum. Hepinizin Kurban Bayramını tebrik ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

KAYMAKAM IRMAK VEDA ETTİ

Akabinde Kaymakam Mustafa Irmak bir konuşma yaparak, tüm konukların Kurban Bayramı’nı tebrik etti ve birlik, beraberliğe en çok ihtiyacımız şu günlerde göstermiş olduğunuz bayram hassasiyetine teşekkür ediyor, tüm ülke insanımızın, bölge ve İlçe halkımızın bayramını kutluyorum. Bildiğiniz üzere 3 gün önce yayınlanan kararnameyle Ankara Vali Yardımcısı olarak tayinim çıktı. 3 aylık süreçte Gölcük’te çok değerli insanlarla tanıştım. Kısa sürede güzel dostluklar kurduk. Her zaman Ankara’da bir kardeşiniz olduğunu unutmayın. Sizleri ve Gölcük çok seviyor, Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi. Konuşmanın ardından Kaymakam Irmak, Başkan Sezer ve ilçe protokolü tek tek katılımcılarla bayramlaştı.  Tören sonrası Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ardından da Kaymakam Irmak ve Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Tektaş, Gölcük İlçe Emniyet Müdürlüğü Merkez Karakol Amirliği, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’ni ve hastaları, Huzurevi ve Saraylı Çocuk Köyü sakinlerini ziyaret etti.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

6 + 4 =