GÖLCÜK NECATİ ÇELİK DEVLET HASTANESİNDE İLK AŞILAMA BAŞLADI

GÖLCÜK NECATİ ÇELİK DEVLET HASTANESİNDE İLK AŞILAMA BAŞLADI

Türkiye genelinde kitlesel aşılama süreci hastanelerde resmen başladı. İlk etapta sağlıkçıları ve 65 yaş üstü aşılanacak.

İLK AŞILAR YAPILMAYA BAŞLANDI

Sağlık Bakanlığının Çin’den sipariş ettiği Covid-19 aşılarının 3 milyon dozluk ilk partisi Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) laboratuvarlarında incelendikten sonra testleri başarı ile geçerek acil kullanım onayı almıştı. İlk aşılar Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında Sağlık Bakanı Uz. Dr. Fahrettin Koca ve kurul üyelerine uygulandı. Daha sonra tüm ülkeye dağıtılan aşılar sağlık personeline bugün uygulanmaya başlandı.

GÖLCÜK NECATİ ÇELİK DEVLET HASTANESİNDE AŞILAMA BAŞLADI

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesinde ilk aşılama Hastane Başhekimi Uz. Dr. Sertan Acar’a yapıldı. Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanları Covid-19 aşılarının ilk dozunu aldı. İki doz şeklinde uygulanacak aşılamanın ikinci dozu ise 28 gün sonra vurulacak.

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Sertan Acar açıklamasında “Tüm sağlık çalışanlarımız için süreç başladı. Ülkemize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

88 − 81 =