GERÇEK DOSTLAR KROMOZON SAYMAZ!

+1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneği’nin düzenlemiş olduğu dayanışma kahvaltısı Kavaklı Sahili’nde bulunan Tropikal Cafe’de büyük bir katılım ile gerçekleştirildi. Dernek Başkanı Belgin Abanoz destek beklediklerini dile getirirken, katılımcılarda bundan sonra ki süreçte derneğe ve kafesine daha fazla destek olacaklarını dile getirdiler ve “gerçek dostlar kromozon saymaz” diyerekte eklediler.

KATILIM OLDUKÇA YOĞUN OLDU

+1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneği’nin dayanışma kahvaltısına Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş ve eşi Funda Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve eşi Feriha Ellibeş, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz,  Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, CHP Gölcük Belediye Başkan Adayı İsmet İşeri, AK Parti Gölcük Belediye Başkan Aday Adayları, Siyasi Parti Başkan ve yöneticileri, Kültür Dernekleri Platformu Başkanı Çetin Gürol ve platforma üye derneklerin başkanları, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları,  Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral ve Muhtarlar, Down Sendromlu öğrenciler ve aileleri ile birlikte çok sayıda davetli katılım sağladı.

“BİR YILDA KIZIMDA ÇOK BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLER OLDU”

Açılış konuşmasını Down Sendromlu Sevil Çelik’in annesi Songül Kılıç gerçekleştirdi. Kılıç, selamlama konuşmasından sonra şunları söyledi: “Kızımla ben bu aileye katılalı bir yıl oldu. Kızım down sendromlu olmamasına rağmen, kızımı ve beni kucaklayarak bu ailenin içine dahil eden, Belgin Hanım ve yönetimine teşekkür ederim. Bir engelli annesi olarak bir yıldır kızımda ki değişiklikleri gözlemlediğimde özgüveninin artması, mutluluğunun katlanması,  çok faydalı ve cafemizdeki çocukların elinden içtiğimi bir bardak çayda onların yüzünde ki mutluluğu görmek dünyanın en güzel şeyi idi.

“CAFEMİZİ ÇEVREMİZE ÖNERMEMİZ GEREKİYOR”

Onlarla birlikte birçok etkinlikte bulundum ve her defasında çocuklarımızın yüzlerinde ki o mutluluk görülmeye değerdi. İnanın bir yıllık zaman zarfında cafede güzel şeyler yaşadığımız gibi maalesef bazı konularda sıkıntılar yaşandığını da gördüm. Dışarıdan bir göz olarak gözlemlediğim en büyük sıkıntı, cafemizin ziyaretçisinin az olmasıdır. Bu nedenden dolayı da maddi açıdan sıkıntıları yaşanmasıydı. Cafemizin ayakta durması için hepimizin cafemize sahip çıkıp, çevremize önermesi gerekmektedir.  Önerirken de cafemiz de onları en temiz duygularla gerçek bir sevgiyle karşılayacak meleklerimizden bahsetmeyi unutmayalım. Haydi dostlar el ele verip, bşr yüreğe sevgiyle dokunalım ve meleklerimize ışık olmaya devam edelim. Hepinize desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

SAHNEYE DAVET EDİLDİLER

Songül Kılıç açılış konuşmasından sonra sahneye +1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneği kurucuları olan Zeynep Yelkenci, Selin Güzelcik, Havva Kaya, Aysel Güzelcik, Havva Yıldırım, Yusuf Sirmen ve Yavuz Abanoz ile birlikte Gölcük Down Cafe’de büyük bir özveri ile ve sevgiyle görev alan Hülya Şenol ve İlknur Doruk’u davet etti. Ardından +1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneği Başkanı Belgin Abanoz, Down Sendromlu bireyler ile sahneye çıktı.

“DESTEĞİNİZE İHTİYACIMIZ VAR”

Konfetiler eşliğinde sahneye çıkan +1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneği Başkanı Belgin Abanoz gerçekleştirdiği konuşmasında, şunları dile getirdi: “Anne ve babamdan aldığım terbiye ile eşim ve çocuklarımdan aldığım destek ile yol arkadaşlarımdan aldığım güven ile meleklerimden aldığım cesaret ve sevgi ile + 1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneği’ni bir noktalara taşıdık. Şimdi bu çalışmaları daha da ilerletmek için desteğinize ihtiyacımız var. Bizler bu işi gönüllülük esası ile yapıyoruz.  Down Kafe’yi el birliği ile daha güzel günlere birlikte taşıyalım” dedi.

“GÖLCÜK İÇİN ÖNEMLİ KAZANIM”

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş’ta destek çağrısına olumlu yanıt verdiler ve Down Sendromlular Derneği’nin ilçemiz adına önemli bir kazanım olduğunu belirtip, daha güzel yarınlara el birliği ile taşınması gerektiğini belirttiler.

 

error
Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 28 = 30