Gazeteci Küçükaydın Parti Meclisi (PM) adayı

CHP’nin 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılacak 37’inci Olağan Genel Kurulu’nda seçilecek Parti Meclisi (PM) için Antalya’dan da gazeteci Ebru Küçükaydın aday oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 28-29 Mart’ta yapılacağı duyurulan 37’inci Olağan Genel Kurulu’nun tarihi belli oldu. 25-26 Temmuz’da Bilkent Odeon Konser Salonu’nda seyircisiz olarak gerçekleştirilecek kurultayın ilk gününde genel başkanlık seçimi, ikinci gün ise 60 kişilik Parti Meclisi (PM) ile Yüksek Disiplin kurulu üyeleri seçilecek.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU
Doğal delegeler hariç (Milletvekilleri, Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri) 1200 delegenin oy kullanacağı kurultayda, Antalya’dan  PM Üyeliğine adaylığını sosyal medya hesaplarından duyuran Gazeteci Ebru Küçükaydın paylaşımında, “CHP iktidarıyla demokrasiye… 37. Olağan İktidar Kurultayımızda geleceğe umutla bakan anne ve engelli Cumhuriyet kadını, gazeteci- yazar olarak partime daha fazla emek vermek için desteğinizi bekliyorum” ifadelerini kullandı.

EBRU KÜÇÜKAYDIN KİMDİR ?
1974 yılı İstanbul doğumlu olan Ebru Küçükaydın, Newport Üniversitesi Davranış Bilimleri-Psikoloji bölümü mezunu. Kocaeli, İstanbul, İzmir ve Antalya illerinde gazetecilik yapan Aydın, yüzde 54 ortapedik ve işitme engelli. Son genel seçimde Kocaeli’den CHP Milletvekili adayı olan ,bir çocuk annesi Küçükaydın, dünya tarihinde ilk kez basın toplantısında soru sorduğu için hakkında soruşturma açılan ve CHP’li olduğu için ‘halkı ayrıştırma’ suçlamasıyla karşı karşıya kalan bir gazeteci. Küçükaydın ayrıca ‘Tanrım Beni Başkan Yarat’  adlı siyaset ahlakı üzerine kitap yazdı.

Yorumlar: 1

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

66 + = 72

  1. Ebru ablamı anlatmaya kelimeler yetmez, her şeyden önce bir kadın, bir anne, gerçek bir dost ve abla. Aşık olduğum gazetecilik mesleğinde bana çok şey katan, her zaman desteğini arkamda hissettiğim güzel insan. Çıktığın her yol açık olsun, başarıların daim olsun.