Ford Otosan’dan Gölcük’e iki yeni toplumsal yatırım

Avantgardia

Ford Otosan’dan Gölcük’e iki yeni toplumsal yatırım

Ford Otosan Türk Otomotiv sektörünün öncü şirketi olarak toplumsal kalkınma ve sürdürülebilir büyümenin paralel olduğu inancıyla farklı alanlarda hayata geçirdiği toplumsal yatırımlarını sürdürüyor.

ŞEHRE DEĞER KATACAK TOPLUMSAL YATIRIMLAR

Gölcük Fabrikasında 2001 yılı itibarıyla üretime başlayan Ford Otosan bulunduğu şehre değer katacak toplumsal yatırımları kapsamında Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin hizmet kalitesini artıracak yeni diş ünitesinin oluşturulmasını ve polikliniğin yenilenmesini gerçekleştirdi. Aynı zamanda Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde bir Kuyumculuk Atölyesinin hayata geçirilmesini sağladı.

Tesislerin açılışı için arka arkaya düzenlenen törenlere Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Tektaş Gölcük Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Ümran Ceyhan Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Temiz  Gölcük İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Naim Yüksel Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şube Başkanı Bilge Saral Gölcük Kuyumcular Dernek Başkanı Naim Gürel Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Mürsel Durmaz Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Mustafa Serkan Şener Gölcük Ağız ve Dış Sağlığı Merkezi Başhekimi Zehra Coşkun Salih hastane personeli halk eğitim merkezi öğretmen ve kursiyerleri katıldı.

FORD OTOSAN İNSAN KAYNAKLARI DİREKTÖRÜ ALI RIZA AKSOY

Ali Rıza Aksoy yaptığı konuşmada, “Özellikle şunu çok iyi biliyoruz ki Ford Otosan olarak elde ettiğimiz başarıların ve tecrübe birikimimizin kaynağında insan kaynağımız yatıyor. Çalışanlarımızın yaşam kalitesini ve çalışma koşullarını iyileştirmek üzere kurum içerisinde gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Ancak şunu da gözden kaçırmamak gerektiğine inanıyoruz: Gölcük hem bizim hem de çalışanlarımızın evi Dolayısıyla çalışanlarımıza ve komşularımıza katkı sağlayacak toplumsal yatırımlar yapmayı çok önemsiyoruz” dedi.

HER İKİ PROJEDE BİR

Kamu ve özel sektör arasındaki iş birliğinin önemine işaret ederek açılışı gerçekleştirilen her iki projede de bir kamu kurumuyla iş birliği yaptıklarının altını çizen Ali Rıza Aksoy Kamu imkanlarıyla hayata geçirilen yapıların geliştirilmesi değişen ve sonradan ortaya çıkan ihtiyaçlara göre güncellenmesi konusunda bizim gibi şirketlerin sorumluluk üstlenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu kapsamda da sektördeki liderlik rolümüzü örnek oluşturacak çalışmalarla pekiştirdiğimize inanıyoruz diye konuştu.

BU ÇALIŞMAYLA TÜM BÖLGE HALKI IÇIN FAYDA SAĞLAYACAĞIMIZI UMUYORUZ

Ali Rıza Aksoy yeni tesisler için sunulan desteklere ilişkin olarak şunları kaydetti:

Deneyimli ve farklı alanlarda uzmanlığa sahip diş hekimlerinden oluşan kadrosuyla bölge halkına çok değerli hizmetler sunma potansiyeline sahip Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde ciddi bir diş ünitesi açığı bulunuyordu. Bu ihtiyacı görerek hizmet kalitesini üst seviyeye çıkaracak bir diş ünitesi oluşturulmasını ve polikliniğin yenilenmesini sağladık. Çalışanlarımızın yüzde 80 inin de hizmet aldığı bu hastanedeki altyapı eksikliğini kapatacak bu çalışmayla birlikte tüm bölge halkı için fayda sağlayacağımızı umuyoruz. Ford Otosan olarak bugüne kadar çalışanlarımız için hayata geçirdiğimiz pek çok projede Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünden büyük destek aldık. Her iki taraf açısından da çok verimli bir çalışma pratiği kazandık. Bu süreç içerisinde Halk Eğitim Merkezinde bir Kuyumculuk Atölyesine ihtiyaç olduğunu öğrendik. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün bugüne kadar bize büyük bir özveriyle ve karşılıksız olarak sunduğu desteğe mütevazi bir teşekkür sunmak amacıyla bu atölyenin hayata geçirilmesinin sorumluluğunu üstlendik.

 

error
Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

40 − = 38