FETÖ KAÇAĞI 2 ÇOCUĞUYLA BOĞULARAK ÖLDÜ!

 

 

Edirne’den Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a geçmek isteyen 8 kaçağın bindiği botun alabora olmasının ardından cesetleri bulunan 2’si çocuk, 3 kişiden Ayşe Abdulrezzak’ın (37), FETÖ/PDY soruşturması kapsamında öğretmenlikten ihraç edildiği ve adli kontrol kararı ile yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldığı belirlendi. 1 kişinin Yunanistan’a yüzerek geçtiği saptanırken, kayıp 4 kişiyi arama çalışmaları sürdürülüyor.

 

 

 

 

Yunanistan sınırını oluşturan Meriç Nehri üzerinden dün saat 05.00 sıralarında karşıya geçmek isteyengrubu taşıyan bot, alabora oldu. Askeri yasak bölgedeki olayı, nöbetçi askerler fark etti. Olay yerine sevk edilen AFAD ekipleri, nehir hattında arama çalışması başlattı. Dün öğleden sonraki arama çalışmalarında, botun devrildiği bölgeye yaklaşık 500 metre uzaklıkta 2 çocuk ve bir kadının cesetleri bulundu.

KOCAELİ’DE ÖĞRETMENLİKTEN İHRAÇ EDİLMİŞTİ

Yapılan incelemede, boğularak öldüğü belirlenen kadının İzmit’te hakkındaki FETÖ/PDY soruşturması nedeniyle öğretmenlikten ihraç edilen ‘ByLock’ kullancısı Ayşe Abdulrezzak olduğu belirlendi. Abdulrezzak’ın eşi Uğur Abdulzerrak ile birlikte mahkeme tarafından adli kontrol kararı ile yurtd ışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldığı ortaya çıktı. Çantasından 2 çocuk kimliği çıkan Ayşe Abdulrezzak’ın eşi Uğur’un ise olay sırasında botta olup olmadığı henüz belirlenemedi.

 

BİR KİŞİ YÜZEREK KARŞIYA GEÇTİ

Edirne Jandarma Komutanlığı ekipleri, bota bindirilerek Yunanistan’a gitmek isteyenlerin iki aile olduğunu ve onlara 3 Pakistan uyruklu şüphelinin kılavuzluk yaparak nehir kenarına kadar getirdiğini tespit etti.Pakistan uyruklu şüpheliler gözaltına alınırken, bottan nehre düşen bir kişinin de yüzerekYunanistan tarafına geçtiği anlaşıldı.

1 KİŞİ YÜZEREK KARŞIYA GEÇTİ, 4 KİŞİ KAYIP

AFAD Edirne ekiplerince dün sabah başlatılan ve havanın kararmasıyla sona erdirilen arama-kurtarma çalışmaları bu sabah yeniden başladı. Botla nehre giren ve aralarında çocuk ve kadınlarında olduğu grubun 11 kişi olduğu, bunlardan 3’ünün nehir kenarında gözaltına alınan Pakistan uyruklu kılavuzlar olduğu, bir kişinin Yunanistan’a yüzerek geçtiği ve nehirde cesedi bulunan 2’si çocuk 3 kişi dışında akıntıya kapılarak kaybolduğu sanılanların 4 kişi olduğu sanılıyor.

 

YAKINLARI EDİRNE’YE GELDİ

Meriç Nehri’nden çıkan 3 cesedin Balıkesir’in Havran ilçesi doğumlu Ayşe Söyler Abdulrezzak (37), İstanbul Maltepe doğumlu Halil Münir Abdulrezzak (3) ve Abdül Kadir Enes Abdulrezzak’a (11) ait oldukları bildirildi. 3 yaşındaki Halil Münir Abdulrezzak’ın dedesi ve yakınları olduğunu iddia eden 3 kişi olay yerine geldi. Şahıslar isimlerini vermek istemezken, dedesi olduğunu dile getiren şahıs, yaklaşık 1 yıldır torunu Halil’i görmediğini söyledi.

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

44 − 35 =