ERVA’DAN ANLAMLI ETKİNLİK

İlçemizin en önemli eğitim kurumlarından birisi olan ve özel çocuklara eğitim veren, Erva Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, geleneksel hale getirdiği, “13. Dünya Engelliler Günü” etkinliğini, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, eşi Feriha Ellibeş, Kaymakam Mustafa Altıntaş’ın eşi Funda Altıntaş  ve siyasi parti temsilcilerinin katılımıyla, Kongre Sarayı’nda gerçekleştirdi. Öğrencilerin birbirinden güzel gösterileri, deyim yerindeyse ayakta alkışlandı.

 

Erva Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, geçtiğimiz hafta sonu geleneksel hale getirdiği, “13. Dünya Engelliler Günü” etkinliğini gerçekleştirdi. Etkinlik, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, eşi Feriha Ellibeş, Kaymakam Mustafa Altıntaş’ın eşi Funda Altıntaş, Siyasi Parti temsilcileri ve Öğrenci velileri katılımıyla, Kongre Sarayı’nda gerçekleştirildi. Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra, Erva Eğitim Kurumunun yaptığı faaliyetleri anlatan bir sinevizyon gösterisi yapıldı. Daha sonra kurum yetkilisi Yasemin Ellibeşoğlu, günün anlam ve önemini anlatan konuşmasında “Bizi bu özel gecede yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederim. Her yıl olduğu gibi bu sene 13.sü olan etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Farkındalık programlarımızın bu yılda ki de muhteşem geçeceğini düşünüyorum. Umarım sizlerde keyif alarak izlersiniz hepinize teşekkür ederim hoş geldiniz” dedi.

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA FIRSAT VERİLDİĞİNDE NELERİ BAŞARDIĞINI GÖRÜYORUZ

Başkan Ellibeş, böylesine anlamlı bir günde, böylesine anlamlı güzel bir etkinlik düzenlediklerinden dolayı, Erva Eğitim Kurumu yöneticilerine teşekkür ederek, özel çocuklara hitaben, “Dünyada Engelliler Günü münasebetiyle Özel Erva Kurumlarının düzenlemiş olduğu bu gece 13. Yılında artık gelenekselleşmiş. Engelli birey olmak bizim elimize değil. Ama nihayetinde yaşamın her kesiminde, sağlıklı olarak gözüken her birimiz engelli adayıyız. Engelli vatandaşlarımızın bu toplumda rahat, huzurlu yasabilecekleri teknik, sosyal alt yapıları oluşturmak bizim görevimiz. Çünkü onlar, kendilerine fırsat ve imkan tanındığında neleri başarabileceklerini her seferinde bizlere gösterdiler. Evlatlarımızın bu kurumda becerilerini, bilgilerini arttırarak, sosyalleşerek, farkındalık yaratarak toplumdaki yerlerini almalarına yardımcı oldukları için, öncelikle Yasemin hanımın şahsında tüm öğretmenlerine, emek ve katkı koyan herkese teşekkür ediyorum. Zor olan kurmak, başlatmak değil zor olan sürdürebilmek. Kurumumuz başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdürerek aralık vermeden her sene zincirlere yeni halkalar ekleyerek devam ediyor. Kendilerini kutluyorum başarılarının devamını diliyorum. Bu coğrafyada yaşan her birimiz bir bütün olarak yaşamak durumundayız, farklı durumlarda ayrışım göstermeden. Bunu sağlamak çok zor değil aslına biraz saygı ve sevgiyle işin özü bu. Bu saygı ve sevgiyi daha da yücelterek yardımlaşma ve dayanışmanın doruğa çıktığı bir yaşamı birlikte sürdürmeye devam edeceğiz. Bir kez daha Özel Erva Kurumlarını göstermiş olduğu performanstan dolayı tekrar kutluyorum. Tüm evlatlarımıza daha sağlıklı daha mutlu yıllar diliyorum” dedi

PROGRAM,  10. YIL MARŞIYLA SON BULDU

Konuşmaların ardından, Erva Mutlu Yüzler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları gösterileri, velilerine ve davetlilere sundular. Program, herkesin katılımı ile hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı söyleyerek son buldu.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

67 − 60 =