Engelliler 1 Günlük Temsili Asker oldular

toyajans

Donanma Komutanlığı’nda düzenlenen törenle 17 engelli genç, 1 gün için bahriyeli olmanın mutluluğunu yaşadı. Temsili olarak yemin eden gençlerin sevinçlerine, aileleri ile askerler de ortak oldu.

Donanma Komutanlığı Gölcük Ana Üs Komutanlığı’nda, Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen törenle 17 engelli genç, 1 gün için asker oldu. Üniformalarını giyen gençler, aldıkları kısa eğitimin ardından Türk bayrağı ve silahın üzerine ellerini koyarak, temsili yemin etti.

Tören saygı duruşu istiklal marşının ardından 1 günlük temsili askerlik yapan askerlerin yerlerini almasının ardından Gölcük Ana Üs Komutanı Tuğamiral Yavuz Kılıç’ın yaptığı konuşmasında “Sizler Engelliler Haftası nedeniyle düzenlediğimiz 1 günlük temsili vatanı görevini bugün yapıyorsunuz, her bir Türk gencin yapacağı askerlik vazifenizi en iyi bir şekilde yerine getirip ailenizin bu mutluluğunu yaşadınız, bugün ise temsili askerliği tamamlayıp evlerinize döneceksiniz, sizleri bundan sonraki yaşamınızda başarılar diliyorum” dedi.

Aileler ve öğretmenler de gençleri gururla izledi. Törenin ardından Gölcük Ana Üs Komutanı Tuğamiral Yavuz Kılıç ve komutanlar, engelli gençlerle fotoğraf çektirdi. Aileler, 1 günlük bahriyeli olan çocuklarının mutluluğuna ortak oldu. HABER: Nazlı ER

????????????
error
Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 1 = 3