en güvenilir vekil listesinde kocaeli’den 2 vekil

Ada Araştırma Şirketi’nin, ”Türkiye’nin en güvenilir isimleri kim?” sorusuna cevap aradığı anketin sonuçları belli oldu. Ankete göre en güvenilir isim Binali Yıldırım olurken, Kocaeli’den 2 isim listeye girdi.

KOCAELİ’DEN 2 İSİM

Araştırmada, katılımcılara sorulan “Türkiye’nin en güvenilir milletvekili kim?” sorusu üzerine 3 liste oluşturuldu. 3. On kişilik listede ise Kocaeli’den 2 isim yer aldı. İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ie MHP Kocaeli Milletvekili Saet Sancaklı listede yer alan isimler oldu. 24 Haziran seçimlerinde MHP’ye oy verdiğin ifade edenlerin yüzde 3,1’i Saet Sancaklı’nın ismini söylerken. İYİ Parti’ye oy verdiğin ifade eden seçmenlerin ise yüzde 3,6’sı ise Lütfü Türkkan’ın adını listeye yazdırdı.

EN GÜVENİLİR SİYASETÇİ ERDOĞAN OLDU

Ankette ayrıca “Sizce Türkiye’nin en güvenilir siyasetçisi kimdir?” sorusu da soruldu. Ankette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 38,2 ile birinci sırada yer aldı. Ankette Ekrem İmamoğlu yüzde 11,2 ile ikinci sırada yer alırken eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise yüzde 7,9 ile üçüncü sırada yer aldı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise 4. sırada yer aldı.

EN GÜVENİLİK MİLLETVEKİLİ YILDIRIM OLDU

Araştırmada, katılımcılara ‘Türkiye’nin en güvenilir milletvekili kim?’ sorusu soruldu. Anketten çıkan yüzde 10,3’lük oy oranı ile Türkiye’nin en güvenilir milletvekili AK Parti İzmir Millletvekili Binali Yıldırım oldu. İkinci sırada yüzde 9,1 ile CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel yer aldı. Üçüncü sırada ise İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu oldu.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

37 − = 27