“EN BÜYÜK GÜÇ KAYNAĞIMIZ NESİLLERİMİZ”

Başkan Büyükakın, “İbn-i Sina Bilgievi’ne konuk olarak Bilgievleri yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde minikleri yalnız bırakmadı.

 

Bilgievlerinde ilk ders Büyükakın’dan

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, 2019-2020 Eğitim-Öğretim döneminin başlaması nedeniyle İbn-i Sina Bilgievi’ne konuk oldu. “İlk Ders Etkinliği” kapsamında öğrencilerle bir araya gelen Başkan Büyükakın yeni dönemin başlangıcını yaptı. Öğrenci ve velilerine aşure ikram eden Başkan Büyükakın ilk derste öğrencilere öğütlerde bulundu.

“EN BÜYÜK GÜÇ KAYNAĞIMIZ NESİLLERİMİZ”

Bilgievi öğrencilerine ilk dersi veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Türkiye’nin ve şehrimizin hedeflerine ulaşmasında çalışmanın önemine dikkat çektiği ilk derste nitelikli, özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş nesillerin yetişmesine değindi. “İstikbalimizin teminatı olan çocuklar ve gençler için Büyükşehir Belediyesi’nin tüm imkanlarımızı seferber ettik” diyen Başkan Büyükakın, “Büyükşehir Belediyemizin sloganı “Çalışınca Oluyor” dur. Çünkü insanlar çalışmadan hiçbir şeye sahip olamazlar” dedi.

“HEDEFLERİNİZE ULAŞMAK ÇOK ÇALIŞMALISINIZ”

Millet olarak büyük bir medeniyete sahip olduklarını da ifade edeb Başkan Büyükakın, “Değerlerimize sahip çıkarak geleceğe koşacağız. Unutmamak gerekir ki bizim bu dünyada yapacaklarımız ve başardıklarımız dünya üzerindeki adaletsizliklerin er veya geç bitmesine vesile olacaktır. Ahiretimizi de kazanacağımız her güzel işte bu sıralarda öğrencilerinizin de katkısı olacaktır. Hedeflerinize ulaşmak çok çalışmalısınız. Kitap okumalısınız ve araştırmalısınız. Kendinize hedef belirlemelisiniz. O hedefe ulaşabilmek için de herkes den çok ama daha çok çalışmalısınız” şeklinde konuştu.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 79 = 82