EMUZDER GÖLCÜK 1 YAŞINDA

Gölcük Emekli Uzmanlar Derneği (EMUZDER) Gölcük Şubesi geçtiğimiz gün dernek binalarında 1. Yıl dönümlerini yönetim ile birlikte kutladılar. Başkan Kargı, yıldönümü pastasını keserek “1. Yıl dönümümüz kutlu olsun” dedi.

EMUZDER Gölcük Şubesi geçtiğimiz gün 1. Yıldönümlerini dernek binalarında pasta keserek kutladılar. Yıldönümü pastası kesilmeden önce 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından konuşma yapan ve dernek adı altında yapılan faaliyetleri açıklayan Emekli Uzmanlar Derneği (EMUZDER) Gölcük Şubesi Başkanı Selim Kargı, “Hakkâri’nin Irak sınırındaki Şemdinli ilçesine bağlı Derecik Ortaklar köyündeki Süngü Tepe üs bölgesindeki karakolda arızalı mühimmatın patlaması sonucu birçok askerimizin yaralanması ve şehit düşmesi bizleri derinden üzmüştür. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, Şehitlerimizin kederli ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar dileriz.”

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANDI

“Yine Bundan 80 yıl önce Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yıldönümünde saygı sevgi ve rahmetle anıyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Tüm şehitlerimizin anısına sizleri bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum. Ruhları şad olsun.”

YAPILAN FAALİYETLERİ ANLATTI

Başkan Kargı dernek adı altında yapılan faaliyetler hakkında da açıklamalarda bulundu. Başkan Kargı sözlerine şöyle devam etti: “Kocaeli ve Gölcük mülki amirleriyle görüşüldü. TBMM’de Milletvekiller ziyaret edildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşüldü. STK’lara ziyaretlerde bulunuldu. Donanma Komutanlığı bünyesindeki komutanlarımızla görüşerek dernek ve çalışmalarımız hakkında bilgi verdik. Alınan haklarımız ise, Donanma Komutanlığı’na kısmen açık olan bir misafirhane kazandırıldı. Lojman hakkı %10’a çıkarıldı. Milli Savunma Bakanlığı ile Astsubay Alım kontenjanları ve kat sayıyı artırma konusunda görüşmeler yaptık. En çok da 6000 sayılı kanun mağduru olan arkadaşlarımız hakkında görüşmeler yaptık ve görüşmeler devam ediyor.”

“HAK ETMEDİĞİMİZ BİR ŞEY İSTEMİYORUZ”

Başkan Kargı son olarak, “Özellikle şu konu hakkında çalışmalarımız devam edecektir: 3269 sayılı kanunla göreve başladılar 44 yaşında yaş sınırı nedeniyle işlerinden oldular. 1972 doğumlu uzman çavuşlara çalışma fırsatı verilirken 6000 sayılı kanunla sivil memur ve açıkta bekleyenler arasında farklı bir uygulama olmuştur. 6000 sayılı kanunun 26 madde ve b bendine eklenecek ek maddeyle bu sorunlar düzelecektir. Uzman çavuş emeklisi ile sivil memurluğa geçerek hizmetini tamamlayan ve açıktan emekli edilen personel emekli maaşları eşitlenmiş, uzman çavuş kimliğiyle emekli edilmiş olacaktır. Yaklaşık 2000 kişiyi mağdur eden bu kanunun bir an önce çözüme kavuşturulması yönünde yetkililerimizden çalışma yapmasını bekliyoruz” diyerek açıklamasını sonlandırdı. Başkan Kargı’nın açıklamasının ardından dernek yönetimi ile birlikte yıldönümü pastası kesildi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

31 − = 28