EMEKLİLER EVİ HİZMETE GİRDİ

Değirmendere’nin emekliler için özel hazırlanan ve onlar tarafından yönetilecek Değirmendere Emekliler Evi, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in de katıldığı muhteşem bir tören ile hizmete açıldı. Emekliler bu hizmetten çok memnun kaldılar.   

Değirmendere sahildeki eski kütüphane artık yeni ve muhteşem emekli evi oldu. Sınırsız içecek, internet hizmeti sunulan Emekliler için nezih, elit, sakin, kafa dinlemelik bir ortam olan evin açılışına  Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kent Konseyi Başkanı Metin Şentürk, CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, Emekliler Meclisi Başkanı Recep Akel, Kent Konseyi Kadın Kolları Başkanı Nurten Tunalı ve Yönetimi, Meclis Üyeleri ve Emekliler Katıldı.

HER TÜRLÜ UNSURU BÜNYESİNDE BULUNDURUYOR

Kent Konseyi Başkanı Metin Şentürk yaptığı konuşmada,“Sosyal belediyeciliğin çok güzel bir uygulamasını göreceğiz.  Daha önce bayanlara kafe işletmesi verilmişti, burası da emeklilere verildi. Kent konseyi her türlü unsuru, farklı siyasi görüşlere sahip insanları bünyesinde bulunduruyor. Emeklilerin bu evi çok güzel kullanacağına inanıyorum. Beraber yaşatılmasını sağlamaya çalışacağız.”ifadelerini kullanarak memnuniyetini dile getirdi.

GÜNLÜK HAYATLARINA RENK KATSIN DİYE BURAYI HAZIRLADIK

Katılımda konuşan Başkan Mehmet Ellibeş “ Bugün özel bir gün. Mutlu huzurlu yaşam sunmak bizim hizmetimiz. Toplumumuzun en değerli insanlarına sunduğumuz bir hizmet. 2006 yolundan beri bende emekliyim. Toplumun önünde giden insanlardır. Günlük yaşantılarında sosyal hayatlarına renk katsın diye burayı hazırladık. Burası kütüphane idi. Kütüphane Yalı Evlerine gidince bu binamızı bu kapsamda değerlendirdik. Burada çok ciddi bir emekli nüfusu var Burada günlerini geçirecekler. Çaylarını kahvelerini içecekler. İnternetten faydalanacaklar. Mutlu bir huzurlu yaşam sunacaklar. Gölcük kent konseyi emekliler meclisinden her gün bir kişi burada duracak. Bir eleman koyup bunu yapardık. Ama aidat olsun diye böyle bir karar aldık. Burayı emeklilerimiz yönetecek. Çok güzel bir hizmet oldu. Katıldığımız için teşekkür ederim.” diyerek açılış konuşmasını sonlandırdı.Toplu fotoğraf çekimi ve kokteylden sonra tören başarılı bir şekilde son buldu.

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

48 + = 52