“DEPREM DEĞİL, ALINMAYAN ÖNLEMLER ACILAR YAŞATIR”

 

 

Gölcük Belediye Başkan Vekili Levent Değirmenci, 17 Ağustos 1999 depremin 19. yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayınlayarak, “Depremin değil, alınmayan önlemlerin büyük acılar yaşattığı ortadadır. Yaşanabilecek büyük felaketlerden can ve mal kaybı yaşanmadan kurtulabilmek için, tüm kurumlar ile birlikte yurttaşlarımıza da görev düşmektedir” dedi.

 

 

 

 

Gölcük Belediye Başkan Vekili Levent Değirmenci, 17 Ağustos 1999 depremin 19. yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayınlayarak, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı temennisinde bulundu.

 

“DERS ÇIKARMAK GEREKİYOR”

 

Değirmenci mesajının devamında ise şunları söyledi: “17 Ağustos 1999 büyük Marmara depreminin 19. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, Yaşanan felakette hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle anıyoruz. Felaketten tüm ülkenin ders çıkarması gerekiyor. Canımızın, malımızın ve binalarımızın güvenliği için plansız ve kaçak yapılaşmadan kaçınmalı, deprem yönetmeliğine uygun hareket etmeliyiz” dedi.

 

ÖRNEK BİR DAYANIŞMA RUHU SERGİLENDİ

 

Büyük Marmara Depremi’nin 45 saniye içinde on binlerce ailenin yuvasını yıktığını hatırlatan Başkan Vekili Değirmenci ” 17 Ağustos 1999, saat 03.02’de, binlerce kardeşimizin hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına neden olan Marmara Depremi, milletimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır. Bilindiği gibi geride yıkım ve acı bırakan olaylar, genellikle hatırlanmak istenmez. Ancak, 17 Ağustos; sönen umutları yeniden canlandırmak, milletimizin güven duygusunu tazelemek ve depremle yaşamayı öğrenebilmek için, bizlere sorumluluklarımızı tekrardan hatırlatmıştır. Depremin ardından ülkemizde büyük bir milli seferberlik başlamış; Türk milleti örnek bir dayanışma ruhu ile depremde mağdur olanlara yardım elini uzatmıştır. Depremin açtığı yarayı, milletimiz el ele vererek sarmıştır. Aziz milletimiz tıpkı 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde olduğu gibi 17 Ağustos gecesi de tek vücut olmuştur ” açıklamasında bulundu.

 

GÖLCÜK’ÜN DEPREM BÖLGESİ OLDUĞUNU UNUTMAMALIYIZ

 

Başkan Vekili Değirmenci açıklamasının devamında “Gölcük’ün bir deprem bölgesi olduğunu asla unutmamalıyız. Depremin değil, alınmayan önlemlerin büyük acılar yaşattığı ortadadır. Yaşanabilecek büyük felaketlerden can ve mal kaybı yaşanmadan kurtulabilmek için, tüm kurumlar ile birlikte yurttaşlarımıza da görev düşmektedir. Bu vesileyle 17 Ağustos 1999 depreminde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, böyle bir felaketin bir daha yaşanmaması temennisiyle, depremde yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 2 = 5