DEĞİRMENDERE’DEN TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDULAR

 

Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim’in ‘Bir Çöp Poşeti Kap Gel’ Projesi’ne destek vermek isteyen çok sayıda vatandaş geçtiğimiz Cuma akşamı Değirmendere  Çınarlık Meydanı’nda bir araya geldi ve sahile atılan çöpleri topladılar.

 

 

 

 

Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim’in başlatmış olduğu “Bir Çöp Poşeti Kap Gel” Projesi’ne Gölcük Kaymakamı tam destek verdi. Projeye  Gölcük İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Burçak Kırca, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları  Başkan Vekili ve Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şube Başkanı Bilge Saral, Değirmendere Polis Merkezi Amiri Gökhan Gümüşsoy, +1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneği Başkanı Belgin Abanoz ve Dernek Üyesi çocuklar, Değirmendere Merkez Mahallesi Muhtarı Doğan Güneş, Ahbap Kocaeli Gönüllüler ve çok sayıda Yalı Mahallesi sakinleri destek verdi.

KAYMAKAM ALTINTAŞ’TA ÇÖP TOPLADI

Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim’in çağrısı üzerine Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda bir araya gelen gönüllüler, ellerine taktıkları eldivenler ile çöp poşetlerini alarak Değirmendere Çınarlık Meydanı ve sahilde yerlere atılan çöpleri topladılar. Projeye tam destek veren Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş sahilde yerlere atılan çöpleri topladı.

TEKERLEKLİ SANDALYE İLE ÇÖP TOPLADI

1999 Gölcük Depremi’nde enkaz altında kalan ve uzun bir tedavi sürecine rağmen iki bacağını da kaybeden Emekli Deniz Astsubayı Mehmet Emin Güneş’te Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim’in çağrısına sessiz kalamadı ve tekerlekli sandalyesi ile çöp toplama projesine destek verdi. Eline taktığı eldiven ile yerlerde ki çöpleri almakta zorlansa da hiç gocunmadı ve engelsiz kişilerin attığı çöpleri sahil boyunca toplayarak örnek oldu.

ÇÖP TAKSİYE ÇÖPLERİ ATTILAR

Geçtiğimiz Cuma akşamı Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda başlayan çöp toplama etkinliği Değirmendere Kuruçeşme Sahili boyunca devam etti. Özellikle sahil kısmına atılan içki şişeleri ve ambalaj atıkları büyük tepki alırken çöp toplamaya gelen gönüllülerin çöp poşetleri kısa sürede doldu. Değirmendere Sahili’nden sonra Leyla Atakan Caddesi boyunca çöp toplamaya devam eden gönüllüler Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda bekleyen Gölcük Belediyesi Çöp Taksi’ye topladıkları çöpleri atarak etkinliği sona erdirdiler.

Altıntaş, “Temizlik sadece belediyeden ve kurumlardan beklenmemeli, herkes kendi temizliğini, kendi sokağını, evinin bahçesinin önünü temizleyerek destek vermeli”

Değirmendere Sahili boyunca yerlere atılan çöpleri toplayarak projeye tam destek veren Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim’in başlatmış olduğu kampanya hakkında düşüncelerini ifade ederek, “ Amacımız bölgenin incisi Değirmendere’nin temiz tutulması. Bu hususta gereken zihinsel dönüşüm, farkındalık çalışmasının yapılması muhtar arkadaşlarımız, derneklerimiz, vatandaşlarımız hep birlikte güzel, şirin Değirmendere için çalışıyorlar. Umuyoruz vatandaşlarımda belediyenin, muhtarlıklarımızın, sivil savunma örgütlerinin uyarılarına ve kurallarına uyarlar. Temizlik sadece belediyeden ve kurumlardan beklenmemeli, herkes kendi temizliğini, kendi sokağını, evinin bahçesinin önünü temizleyerek destek vermeli. Tek başına güzel yaşanabilir bir Değirmendere zor olur ama hep birlikte daha kolay bir yaşanabilir Değirmendere’yi oluşturabiliriz. Bizler üzerimize düşen görevi yapacağız. Sahilde ki çekirdek çitledikten sonra kabukları yere atmayı engelleyeceğiz. Temiz tutacağız oturduğumuz yerleri ve toplanan çöplerin zamanında toplanması ve yerine intikal konusunda belediyemize katkıda bulunacağız, destek vereceğiz. Bu şekilde de güzel yaşanabilir bir Değirmendere sağlanabilir. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ZAİM HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Hedefinin bu projeyi tüm Türkiye’ye yaymak olduğunu ifade eden Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim, “  Sosyal Sorumluluk Projemde, çevreyle ilgili bu katılımı herkes kapısının önünü temiz tutsun projemize destek vererek katılan başta Gölcük Kaymakamımız Sayın Mustafa Altıntaş’a,   Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkan Vekili ve Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman’a Gölcük Belediyesi’ne ve Temizlik İşleri Müdürü Serkan Aksöz’e Genç Komiserimiz Değirmendere Polis Merkezi Amiri Gökhan Gümüşsoy’a İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Burçak Kırca’ya, + 1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneği Başkanı Beldin Abanoz’a sosyal sorumluluk projelerine her zaman verdiği destekten dolayı Nedim Adanur’a, Muhtarlar Derneği Başkanımız Sayın Bilge Saral’a ve destek veren tüm mahalle sakinlerime çok teşekkür ediyorum. Ayrıca projeme verdikleri destekten dolayı Ahbap Kocaeli Gönüllülerine çok teşekkür ediyorum. Bu projeyi devam ettirmeyi düşünüyorum. Özellikle okullar açıldığında Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan Gülsuyu ile görüşerek öğrencilerimiz ile bu projeyi devam ettirmeyi düşünüyorum. Lütfen çevremize duyarlı olalım, çöplerimizi yerlere atmayalım” dedi.

AHBAP KOCAELİ GÖNÜLLÜLERİ’NDEN PROJEYE TAM DESTEK

Projeye verdikleri destek ile dikkat çeken Ahbap Kocaeli Gönüllüleri Temsilcisi Melike Özcan, Ahbap Kocaeli Gönüllüleri olarak Değirmendere Yalı Mahallesi Muhtarı Nuran Zaim’e çok teşekkür ederiz. Ahbap olarak bizde çevre duyarlılığı konusunda gerekli etkinlikleri belediyeler ile görüşmeleri sağlıyoruz. Bugünde çok güzel bir etkinlik oldu. Mahallemizde yapılan temizlik için herkese çok teşekkür ederiz. Ayrıca Ahbap olarak çevre kurumuz bulunmakta ve bu tarz etkinlikler düzenliyoruz. Düzenlediğimiz etkinliklere herkesi bekliyoruz” dedi.

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 2 = 1