cinayette sır perdesi aralanıyor

Gölcük Hisareyn Mahallesinde oturan  H.B, ile imam nikâhlı olduğu öğrenilen  Şengül Güler(43) hakkında polise giderek  kayıp ihbarında bulundu.   Yapılan ihbar üzerine Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Ekipleri,  olayla ilgili soruşturma başlattı. Yapılan incelemeler ve alınan ifadeler   sonrası,   kayıp olayından şüphelenen ve olayın cinayet olabileceği ihtimali üzerinde duran büro dedektifleri,  dosyayı derinleştirdi.

BÖLGEDE SIKÇA GÖRÜLDÜĞÜ TESPİT EDİLDİ
Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Ekiplerinin yapmış oldukları  araştırmalar sonucu,  eşi için kayıp İhbarında bulunan H.B’nin,  kardeşi   ile  aynı  bölgede ikamet  edip evlerinin yan yana olduğu belirlendi. Ayrıca yapılan araştırmalar sonucu H.B’nin evli olan  ve  başka bir bölgede oturan  kardeşinin  oğlu Ömer B(32)’nin, Şengül Güler’in kayıp olduğu gün ve sonrasında bölgede sıkça görüldüğü tespit edildi.

İTİRAF ETTİ

Düzenlenen operasyon ile  Gebze’de yakalanan Ömer B. Gözaltına alındı. Yapılan araştırma ve  incelemeler sonucu, gözaltına alınan ve Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğünde ifadesine başvurulan  Ömer B.’nin, çapraz sorgulama  sonucu  suçunu itiraf ettiği öğrenildi.  Ömer B’nin yengesi ile aralarında  bilinmeyen bir nedenden tartışma çıktığı ve  sinirlenerek onu boğarak öldürdüğü, ardından da bir poşete sararak Yazlık Mezarlığı mevkiinin üst kısmına götürüp gömdüğünü söylediği öğrenildi.

MEZARLIK MEVKİİ’NDE YAPILAN İNCELEMELER

Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Ekipleri,  itiraf sonrasında   mezarlık mevkiinde yapılan  incelemeler sonrasında, bir poşete sarılarak  gömülen  cesede ulaştı. Ceset   otopsi için   morga kaldırılırken  gözaltına  bulunan  Ömer B.’nin tamamlanan ifadesi sonrasında sevk edildiği Kocaeli Adliyesinde tutuklanarak cezaevine kondu.

BABA VE ABİ TUTUKLANDI

Yengesinin altınlarını almak için olayı gerçekleştirdiği  iddia edilen  Ömer B. ile ilgili dosyayı incelemeyi sürdüren Kocaeli Polisi,  olayın devamında zanlının babası  İ.B(55) ve abisi Ö.B(28) de gözaltına aldı. Zanlıya olayı gerçekleştirdikten sonra delilleri yok etmesine ve cesedi olay yerinden  otomobil ile alarak mezarlığa taşıması ve gömmesine yardım ettikleri iddia edilen şüpheliler,  tamamlanan işlemleri sonrasında Gölcük Adliyesine sevk edilmişti.

Gölcük Adliyesine çıkarılan şahışlar çıkarıldığı mahkemece tutuklandılar.

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

39 − = 34